вгору
06.05.2019
28.04.2019 р. набрала чинності постанова КМУ від 27.03.2019 р. № 367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» (далі – Постанова), зокрема, в частині затвердження модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ).
Нагадуємо нашим користувачам! Суб'єкт господарювання може створюватися та діяти на підставі модельного статуту, затвердженого КМУ, що після його прийняття учасниками стає установчим документом (ч. 4 ст. 56 Господарського кодексу України, далі – ГКУ).
Господарське товариство може створюватися та діяти на підставі модельного статуту в порядку, визначеному законом.
Якщо господарське товариство створюється та діє на підставі модельного статуту, в рішенні про його створення, яке підписується усіма засновниками, зазначаються відомості про вид товариства, його найменування, місцезнаходження, предмет і цілі діяльності, склад засновників та учасників, розмір статутного (складеного) капіталу, розмір часток кожного з учасників, порядок внесення ними вкладів, а також інформація про провадження діяльності на основі модельного статуту (ч. 10 ст. 82 ГКУ).
Отже, ТОВ може створюватися та діяти на підставі модельного статуту або вже у процесі діяльності перейти на модельний статут (у цьому випадку немає можливості вносити зміни до розробленого КМУ модельного статуту, і слід виконувати всі його норми беззаперечно), або самостійно розробити статут.
Затвердженою Постановою встановлено, що:
Тобто, при електронній формі подання документів є можливість обрати більш прийнятний для конкретного ТОВ варіант підпунктів модельного статуту (з різних, запропонованих його затвердженою формою, варіантів). Але, як можна побачити нижче, така можливість відсутня при паперовій формі подання документів. У такому випадку всі підпункти обираються «за замовчуванням» (у формі модельного статуту ці підпункти відмічені зірочкою).
Мін’юст до цієї дати має забезпечити модернізацію порталу електронних сервісів в частині, пов’язаній з держреєстрацією ТОВ, що діє на підставі модельного статуту, а також з переходом ТОВ на діяльність на підставі модельного статуту. Для цього передбачена взаємодія із заявником у форматі «запитання-відповідь», яка дозволить на основі отриманих відповідей сформувати усі необхідні для держреєстрації або переходу на модельний статут документи. Заявнику при цьому будуть надані підказки щодо юридичних наслідків вибору певного положення модельного статуту.
Отже, будемо мати модернізований електронний сервіс з держреєстрації створення ТОВ, який надасть можливість, зокрема, вибору і формування редакції модельного статуту та її підписання відповідними засновниками (учасниками) з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Важливо! Мін’юст повинен надати доступ до обраної ТОВ редакції модельного статуту ТОВ та інформації про відповідний цифровий код модельного статуту, а також до оприлюднення цієї інформації у формі відкритих даних.
Текст нового модельного статуту наведено у додатку до Постанови.