вгору

Уточнення податкових зобов'язань з екоподатку

Нагадаємо, що платники екологічного податку можуть уточнити свої податкові  зобов’язання

1) за об’єкти оподаткування, розташовані на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих рф (далі - Території), включених до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф (далі - Перелік територій), затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 р. № 309 (далі - Наказ).  

Платники екологічного податку, які до дати набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» від 11.04.2023 р. № 3050-ІХ (далі - Закон) у податкових періодах 2022 - 2023 років задекларували податкові зобов’язання за об’єкти оподаткування, які розташовані на Територіях, включених до Переліку територій, затверджених Наказом, керуючись п. 50.1 Податкового кодексу України, можуть уточнити такі податкові зобов’язання шляхом подання відповідних уточнюючих податкових декларацій.  

За період 2023 року податкові зобов’язання уточнюються відповідно до періодів початку та завершення бойових дій або тимчасової окупації на відповідних Територіях.  

2) за об’єкти оподаткування, розташовані на інших територіях.  

Платники екологічного податку, зареєстровані (взяті на облік) за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів на земельних ділянках, забруднених вибухонебезпечними предметами, або які були визнані потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами, які до дати набрання чинності Законом задекларували за 2022 та/або 2023 роки податкові зобов’язання, мають право відкоригувати нараховані за ці періоди суми екологічного податку шляхом подання уточнюючих податкових декларацій.  

Уточнення податкових зобов’язань здійснюється за періоди, протягом яких земельні ділянки, за місцем розміщення джерела забруднення, були визнані забрудненими або потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами.  

Визнання територій забрудненими (потенційно забрудненими) вибухонебезпечними предметами підтверджується прийняттям органом місцевого самоврядування – сільською, селищною, міською радою, військовою адміністрацією або військово-цивільною адміністрацією рішення про звільнення від справляння плати за землю за земельну ділянку.  

Платники податків, які у 2022-2023 роках не декларували свої податкові зобов’язання за об’єкти оподаткування, розташовані на Територіях, затверджених Наказом, мають задекларувати відповідні податкові зобов’язання за їх наявності.  

Про це нагадали податківці Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП.