вгору

Увага! З 24 серпня 2018 року набувають чинності зміни до Порядку обліку платників податків і зборів

23.08.2018

Держава: звітність та податки

На своєму сайті ДФС України нагадала, що з 24 серпня 2018 року набувають чинності зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затверджені наказом Мінфіну від 27.06.2018 р. № 589.

Змінами, зокрема, визначено порядок обліку в контролюючих органах представництв донорських установ в Україні, після проведення Мінекономрозвитку їх реєстрації в Україні. А саме взяття на облік із присвоєнням податкового номера.

Підставою для взяття на облік такого представництва є:

  • копія посвідчення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні;
  • або лист-звернення, в якому зазначається адреса представництва в Україні, та копія посвідчення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні, подані представництвом.

Спрощується порядок подання постійними представництвами нерезидентів заяви на реєстрацію як платника податку на прибуток (за ф.№1-РПП).

Так, при поданні такої заяви з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» необхідно заповнювати тільки дані про контролюючий орган, код ЄДРПОУ, повне найменування та головного бухгалтера постійного представництва нерезидента в Україні.

Нагадаємо!

До зазначених змін необхідно було заповнювати форму заяви повністю.

Також, врегульовано порядок дій та обліку відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій у разі неподання у встановлені строки документів для взяття на облік в контролюючих органах.

Крім того, зазначеним наказом Мінфіну уточняється, що підтвердженням припинення незалежної професійної діяльності є відомості (витяг) відповідного реєстру, до якого вноситься інформація про державну реєстрацію такої діяльності, щодо припинення або зупинення, або зміни організаційної форми відповідної діяльності з незалежної (індивідуальної) на іншу.

Докладно про внесення змін у порядок обліку платників податків читайте у Блозі бухгалтера.