вгору

В Україні може з'явитися система страхування воєнних ризиків

Рада з фінансової стабільності (далі - РФС) на засіданні 5 лютого 2024 року погодила концептуальну записку для створення в Україні повнофункціональної системи страхування воєнних ризиків. Це передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом. Про це зазначено на Урядовому порталі. 

Концепція розроблена за участю фахівців Світового банку, Нацбанку, Мінфіну та Мінекономіки. Визначена концепцією модель страхування воєнних ризиків передбачає запровадження обов’язкового та добровільного страхування буде обговорюватись та впроваджуватись поєтапно.  

Передбачається, що наступним кроком буде презентація та обговорення зазначеної концепції з представниками бізнесу.  

Запропонована модель працюватиме за участю локальних страховиків, міжнародних перестраховиків та держави в особі спеціально створеного Державного агентства (або іншої установи, визначеної з міжнародними донорами за результатами майбутніх обговорень), і потребує розробки окремого законопроекту.  

Подальше опрацювання моделі та підготовка змін до законодавства триватиме в межах робочої групи за участю фахівців НБУ, Мінфіну і Мінекономіки.  

РФС також розглянула і взяла до відома результати оцінки стійкості банків, проведеної НБУ. Більшість банків в Україні, за результатами оцінки, мають достатній капітал, а банківська система в цілому - високий запас міцності. Банки, для яких установлено підвищені необхідні рівні нормативів достатності капіталу, мають поетапно до квітня 2026 року виконати погоджені з НБУ програми реструктуризації або капіталізації.  

Довідково 

Рада з фінансової стабільності створена в березні 2015 року Указом Президента України і є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.