вгору

Види ЕДО та який варіант документообігу на вашому підприємстві?

З самого початку заснування суб'єкт господарювання, в залежності від потреб,  взаємодіє з різними суб'єктами - це і держава, і бізнес - партнери, і контрагенти, і звичайні споживачі. Для ідентифікації інформаційної та економічної взаємодії вже давно набули поширення терміни, які влучно та зрозуміло визначають тип взаємодії (Рис.1):

Рис. 1

Детальніше про кожен тип:

  • В2В (англ. business to business) — бізнес - бізнес. Тобто, взаємовідносини між підприємствами;

  • B2G (англ. business-to-government) — бізнес - держава. Відносини між бізнесом та державою;

  • B2C (англ. business-to-consumer) —  бізнес - споживач. Термін означає комерційні взаємовідносини з фізособою - «кінцевим» споживачем;

  • G2C (англ. government-to-consumer) — споживач - держава. Тобто, взаємовідносини між державою та фізособою - «кінцевим» споживачем;

  • C2C (англ. consumer-to-consumer) —  споживач - споживач. Тобто, комерційні взаємовідносини фізособи з фізособою.

Більшість суб'єктів господарювання України у своїй комерційній діяльності є учасниками взаємовідносин в рамках B2G, В2В, B2C. І от в рамках таких взаємовідносин виникає питання до Вас, наші шановні читачі:  

  • “Як організований документообіг на вашому підприємстві?”

З B2G на сьогодні питання вирішено -  майже на 100% впроваджено електронний документообіг (ЕДО). Це пов’язано з тим, що великі, середні підприємства, ФОП - платники ПДВ зобов’язані подавати усю звітність у електронній формі. Всі вже до цього звикли і користуються перевагами ЕДО.

Документообіг на вашому підприємстві

А от щодо організації  зовнішнього ЕДО з контрагентами та споживачами, то тут чомусь досі спостерігаються застарілі паперові відносини.

  • “Чому так відбувається?”

Ми пропонуємо Вам невеличкий тест. Проаналізуйте, якому варіанту ЕДО з контрагентами та споживачами відповідає Ваше підприємство:

1) Немає електронного документообігу.

Рис. 2. Обробка паперових документів

2) Всередині підприємства внутрішні бізнес-процеси вже автоматизовані (за допомогою впровадження інформаційних та облікових систем), але не має ЕДО з контрагентами.

 

Рис.3. Відправка паперових примірників документів

3) Впроваджено ЕДО як всередині підприємства, так і з контрагентами.

 

Рис. 4 Електронний документообіг з контрагентами

Якщо ваш варіант відповіді №3 - вітаємо! Ви у тренді та йдете у ногу з часом!

Якщо ваші варіанти №1 та №2, то радимо осучаснюватись скоріше, а ми Вам в цьому допоможемо - тел.: (044) 206 72 25, e-mail: pm@edi.com.ua.

Адже міжкорпоративний документообіг (електронна взаємодія з контрагентами) набирає обертів у світі і може статись, що завтра ваша фірма буде одна з останніх, хто ще не перейшов на ЕДО.