вгору

Використання pos-терміналів: встановлено обов’язкові строки для торговців

18.08.2022

Уряд встановив строки, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків, у т. ч. з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв за продані ними товари (надані послуги). Йдеться про постанову КМУ від 29.07.2022 р. № 894 (далі – Постанова № 894). Наразі постанова не набрала чинності.

Що передбачено?

Постановою № 894 встановлено, що торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у т. ч. з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно (п. 1 Постанови № 894):

1) з 1 січня 2023 р. – торговці, які провадять госпдіяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб (крім торговців, зазначених у пп. 4 цього пункту);

2) з 1 січня 2024 р. – торговці, які провадять госпдіяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб (крім торговців, зазначених у пп. 4 цього пункту);

3) з 1 січня 2025 р. – торговці, які провадять госпдіяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 5 тис. осіб (крім торговців, зазначених у пп.4 цього пункту);

4) з 1 січня 2026 р. – торговці – ФОП – єдинники групи, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

Зверніть увагу! Пункт 1 цієї Постанови не поширюється на торговців, які провадять госпдіяльність на територіях тергромад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджено наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, та протягом 3 місяців після припинення проведення воєнних (бойових) дій на таких територіях та/або деокупації, звільнення від оточення (блокування) цих територій.

Ця постанова набере чинності з дня її опублікування, крім п. 3 цієї постанови, який набирає чинності з 01.01.2023 р. (щодо втрати чинності постановою КМУ від 29.09.2010 р. № 878).

Також про це повідомила ДПС.