вгору

Вимоги про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції є чинними

Згідно з постановою Кабміну від 13.03.2022 р. №303 “Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану”, Держпраці припинено проведення планових та позапланових заходів державного ринкового нагляду на період дії воєнного стану.

Разом з тим вимоги законодавства України про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції, у тому числі вимоги технічних регламентів, є чинними і їх необхідно дотримуватись з метою мінімізації загроз суспільним інтересам від споживання (користування) нехарчової продукції, віднесеної до сфери відповідальності Держпраці.

Законодавство України про ринковий нагляд розповсюджується на всіх суб’єктів господарювання, задіяних у постачанні продукції споживачу (користувачу): від виробника до кінцевого розповсюджувача по всьому ланцюгу.

Перевіряються, зокрема, не суб’єкти господарювання, а виключно характеристики продукції та, за необхідності, умови її зберігання.

Усі суб’єкти господарювання зобов’язані вводити в обіг і розповсюджувати тільки безпечну продукцію.

Доказом безпечності продукції є її відповідність технічним регламентам, національним стандартам, що гармонізовані з відповідними європейськими стандартами.

Метою діяльності органів ринкового нагляду є забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз безпеці життя та здоров’ю людей.

За повідомленням Північно-Східного міжрегіонального управління Держпраці, починаючи з 20 лютого 2023 року розпочато проведення широкої інформаційної кампанії з питань здійснення заходів державного ринкового нагляду, в умовах обмеження перевірок характеристик продукції, відповідно до Плану заходів інформаційної кампанії з державного ринкового нагляду щодо продукції, яка підпадає під дію Технічного регламенту безпеки машин та Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском.