вгору

З 01 липня 2018 року при продажу товарів діють заокруглення: що вказувати в чеках

ГУ ДФС у Запорізькій області нагадала, що Правлінням Національного банку України прийнято Постанову від 15.03.2018 р. № 25 "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів», яка набирає чинності з 01 липня 2018 року.

Постановою №25 передбачено:

1) Національний банк України з 01.07.2018 року припиняє додатковий випуск у готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.

2) Юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичним особам, які здійснюють підприємницьку діяльність, з 01 липня 2018 року, у випадку відсутності монет дрібних номіналів, проводити заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) та загальних сум розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару, за такими правилами:

- сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

- сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Заокруглення не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) у значенні цих термінів, визначених законодавством України.

Зверніть увагу! Суб'єктам господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг, які здійснюють готівкові розрахунки зі споживачами із застосуванням РРО, під час проведення готівкових розрахунків зазначати в чеках, актах про видачу коштів та інших документах, що оформляються під час повернення коштів у разі повернення товару, загальні суми до заокруглення та після заокруглення, використовуючи зазначені правила.

Юридичні та фізичні особи під час здійснення безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюють.

Отже, згідно з вимогами НБУ з 1 липня 2018 року у касових чеках, актах про видачу коштів та інших документах, що оформляються під час повернення коштів у разі повернення товару, повинні вказуватися дві суми: до округлення і після.

До відома! На даний час форма та порядок касових (фіскальних) чеків, затверджена наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13, не змінилась та передбачає зазначення суми в чеку без розділення її на дві суми – до округлення та після. Це стосується і акта про видачу коштів. Вимоги до обов’язкових реквізитів акту затверджені наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547, та передбачають, зокрема, зазначення в акті суми виданих коштів. Однак до 1 липня ще є час та можливо будуть внесені зміни до вищевказаних документів або надано роз’яснення контролюючого органу щодо реалізації вимоги НБУ при програмуванні касового апарату.