вгору

З 01.08.2023 відновлена вимога надсилання повідомлень про відкриття/закриття рахунків

Звертаємо увагу банків та інших фінустанов, що згідно зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 року № 3219-ІХ, що набрав чинності 01.08.2023, для банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей: 

  • з 01.08.2023 відновлено перебіг строків, визначених п. 69.2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), щодо надсилання до контролюючих органів повідомлень про відкриття/закриття рахунків/електронних гаманців платників податків, визначених п. 69.1 ПКУ; 
  • встановлено обов’язок, згідно з яким необхідно направити (у тому числі повторно) не пізніше 01.09.2023 до контролюючих органів повідомлення про відкриття/закриття у період з 24.02.2022 по 01.08.2023 рахунків/електронних гаманців платникам податків для отримання повідомлення про взяття рахунків/електронних гаманців на облік у контролюючих органах; 
  • з 01.08.2023 відновлено відповідальність за здійснення видаткових операцій за рахунком/електронним гаманцем платника податків до отримання повідомлення контролюючого органу про взяття рахунків/електронних гаманців на облік. 

Якщо після 01.09.2023 у банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей буде відсутнім підтвердження контролюючого органу про взяття рахунку/електронного гаманця на облік, то вважатиметься, що банк, інша фінансова установа, небанківський надавач платіжних послуг, емітент електронних грошей розпочав здійснення видаткових операцій з порушенням п. 69.4 ПКУ. 

У зв’язку з цим ДПСУ рекомендує банкам, іншим фінансовим установам, небанківським надавачам платіжних послуг у місячний термін перевірити наявність повідомлень про взяття у контролюючих органах на облік рахунків, відкритих/закритих у період з 24.02.2022 по 01.08.2023 р., та у разі їх відсутності (неотримання, втрати, будь-яких інших причин) направити (у т.ч. повторно) до контролюючих органів відповідні повідомлення для отримання повідомлення – відповіді контролюючого органу про взяття на облік рахунку або повідомлення, що такий рахунок вже перебуває на обліку в контролюючому органі. 

Нагадаємо нашим користувачам, що в програми M.E.Doc є розділ Банківський модуль, за допомогою якого зручно подавати повідомлення про відкриття/закриття рахунків. Детальніше про це у матеріалі.