вгору

Закон України щодо імплементації в Україні Загального стандарту звітності CRS набрав чинності

28 квітня 2023 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки» від 20.03.2023 р. № 2970-ІХ (далі – Закон № 2970).

З 1 липня 2023 р. Закон № 2970 вимагає від підзвітних фінансових установ України  застосовувати заходи належної перевірки до фінансових рахунків для встановлення того, чи є рахунки підзвітними. Якщо рахунок є підзвітним (підлягає обміну), фінансова установа зобов’язана включити відомості про рахунок до звіту про підзвітні рахунки та подати цей звіт до ДПСУ.

Нові вимоги щодо перевірки фінансових рахунків та подання за ними звітності до ДПСУ застосовуються до чотирьох категорій організацій, визначених розд. VIII Загального стандарту звітності CRS:

  • депозитарна установа (банки, кредитні спілки та ін.);
  • кастодіальна установа (депозитарні установи, що здійснюють депозитарну діяльність, номінальні утримувачі);
  • інвестиційна компанія (інвестиційні фірми, інститути спільного інвестування, компанії з управління активами та ін.);
  • визначена страхова компанія (страховики, недержавні пенсійні фонди).

Стандарт CRS містить окремі правила належної перевірки для рахунків відкритих до та починаючи з 1 липня 2023 р. Залежно від цього встановлені окремі правила належної перевірки рахунків та строки для завершення цієї перевірки.

Строки завершення належної комплексної перевірки (НП) фінансових рахунків:

Слід зазначити, що імплементація Стандарту CRS координується Секретаріатом ОЕСР з метою забезпечення уніфікованого підходу юрисдикцій до його тлумачення та застосування, а впровадження цього міжнародного стандарту в українське законодавство та практику здійснюється за підтримки Глобального форуму з питань прозорості та обміну інформацією для податкових цілей та Програми Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).

Нагадуємо, що текст Стандарту CRS українською та англійською мовами, коментар до нього, а також презентаційні матеріали та роз’яснення розміщено на офіційному сайті Мінфіну та ДПСУ.

Про це повідомлено на сайті Мінфіну.