вгору

Заповнюємо рядки “Суми від’ємного значення” правильно

Заповнення рядка «Сума від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) на момент подання податкової декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з ПДВ (рядок 20 ‒ рядок 20.1 декларації звітного (податкового) періоду)» таблиці 1 додатку 2 до податкової декларації з ПДВ (далі – декларації). 

Відповідно до п. 5 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну 28.01.2016 р. № 21, якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов’язань (рядок 9 декларації) і податкового кредиту (рядок 17 декларації) отримано від’ємне значення, то заповнюється рядок 19 декларації. При заповненні рядка 19 декларації обов’язковим є подання додатку 2 до декларації. 

З рядка 19 декларації визначається сума перевищення від’ємного значення над сумою, обчисленою відповідно до пункту 200-1.3 ПКУ на момент подання декларації. Визначена сума вказується у рядку 19.1 декларації та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 декларації). 

Сума від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ПКУ на момент подання декларації (рядок 19 – рядок 19.1), зазначається у рядку 20 декларації та: 

  • зараховується у зменшення суми податкового боргу, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у т. ч. розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ) (відображається у рядку 20.1 декларації); 
  • або підлягає бюджетному відшкодуванню (відображається у рядку 20.2 декларації): на рахунок платника у банку / небанківському надавачу платіжних послуг (відображається у рядку 20.2.1 декларації) та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Держбюджету України (відображається у рядку 20.2.2 декларації). 

Розрахунок суми бюджетного відшкодування здійснюється в межах суми, обчисленої відповідно до п. 200-1.3 ПКУ на момент подання податкової декларації, за вирахуванням від’ємного значення поточного звітного (податкового) періоду, зарахованого у зменшення суми податкового боргу з ПДВ. 

Отже, рядок «Cума від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ПКУ на момент подання податкової декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з ПДВ (рядок 20 ‒ рядок 20.1 декларації звітного (податкового) періоду)» таблиці 1 додатка 2 до декларації підлягає обов’язковому заповненню у разі декларування: 

  • суми від’ємного значення, що підлягає бюджетному відшкодуванню (рядок 20.2 декларації); 
  • суми від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 декларації), та розраховується, як значення різниці між сумою рядка 20 і рядка 20.1 декларації звітного (податкового) періоду. 

Залишок від’ємного значення після вирахування суми податкового боргу та суми бюджетного відшкодування (рядок 20 – рядок 20.1 – рядок 20.2) відображається у рядку 20.3 декларації. Сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3), відображається у рядку 21 декларації та переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду. 

Таке роз'яснення надано фахівцями ДПСУ. 

В програмі M.E.Doc користувачі мають змогу заповнити та подати Декларацію з ПДВ з додатками (ідентифікатор форми - J0200126): 

Декларація ПДВ, відємне значення 

Рис.1 

Декларація ПДВ, відємне значення

Рис.2