вгору

З’явився проект плану здійснення комплексних заходів держнагляду (контролю) на 2019 рік

19.10.2018

Держава: звітність та податки

Пілотний модуль планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) знаходиться за адресою https://inspections.gov.ua. Наразі ним сформовано проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік.

Звертаємо увагу, що відповідно до ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. № 877-V планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом держнагляду (контролю).

Внесення одного й того самого суб’єкта господарювання (далі – СГ) до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю) є підставою для проведення щодо нього комплексного планового заходу.

Нагадуємо, що органи держнагляду (контролю) щороку визначають перелік СГ, які підлягають плановим заходам держнагляду (контролю) у плановому періоді. Не пізніше 15 жовтня року, що передує плановому, вони забезпечують внесення відомостей про таких СГ до інтегрованої автоматизованої системи для автоматичного виявлення нею тих суб’єктів, які підлягають комплексним плановим перевіркам. На підставі цього формується проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю).

Важливо!

СГ має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу держнагляду (контролю). Для цього йому до затвердження плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік (тобто до 15.11.2018 р.) необхідно письмово звернутись з відповідною заявою до Державної регуляторної служби України.

У такому разі перевірка СГ буде проводитись згідно з річними планами органів держнагляду (контролю).

Отже, технічна реалізація відмови СГ від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) можлива виключно до затвердження плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю). Нагадуємо, наразі чинне законодавство не передбачає можливості внесення змін до затвердженого плану здійснення комплексних заходів держнагляду (контролю) з причини відмови від його проведення.

У разі виявлення СГ у проекті плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) помилок щодо назви суб’єкта, коду ЄДРПОУ, його адреси, ступеню ризику, тривалості перевірки тощо, з вимогами щодо виправлення таких помилок слід звертатись до органів державного нагляду (контролю).

Про це повідомила Державна регуляторна служба України.

Отже, перевірити, чи є ваше підприємство (фізособа-підприємець) у плані комплексних заходів, можна або за назвою, або за кодом ЄДРПОУ (для юросіб) чи реєстраційним номером облікової картки платника податків (для підприємців).