вгору

Змінено порядок декларування товарів, що переміщуються в міжнародних відправленнях

18 січня 2023 р. набрали чинності п. п. 1, 3, 4, 6–8, 10, 11 розд. І Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування" від 25.01.2022 р. № 1999-ІХ (далі - Закон № 1999).

Цим Законом змінено порядок декларування товарів, що переміщуються в міжнародних поштових відправленнях (далі – МПВ) та міжнародних експрес-відправленнях (далі – МЕВ).

Новий порядок полягає у:

  • поданні тимчасового реєстру з нарахуванням митних платежів, а також сплати цих платежів у строк не більше 30 днів з дати оформлення відповідного тимчасового реєстру;
  • поданні додаткового реєстру з одночасною сплатою митних платежів;

або

  • поданні лише додаткового реєстру (зокрема, якщо товари не підлягають оподаткуванню).

Такі тимчасові та додаткові реєстри МПВ/МЕВ замінюють митні декларації.

Реєстри подає оператор поштового зв’язку чи експрес-перевізник, коли сумарна фактурна вартість:

  • товарів підприємств не перевищує еквівалент 150 євро;
  • товарів громадян не перевищує 10 000 євро.

До відома! Підвищено ліміт зі 100 до 150 євро для отримання МПВ/МЕВ без оподаткування ПДВ. Тобто громадяни мають сплатити платежі з суми, що перевищує 150 євро: наприклад, якщо вартість товару 180 євро, то платежі сплачуються з суми 30 євро.

У цілому, Закон № 1999 та інші нормативно-правові акти, розроблені для реалізації його положень, спрямовані на прискорення виконання митних формальностей та доставку МПВ/МЕВ одержувачам в Україні.

Про це повідомила Держмитслужба.