вгору

Зміни до Порядку блокування ПН/РК від КМУ

На сайт КМУ оприлюднено проект постанови “Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165” (далі - проект постанови). 

Проектом постанови пропонується внести зміни до окремих положень автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, зокрема, до пп. 3 п. 3 (ознака безумовної реєстрації) та додатка 3 до Порядку зупинення (перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ). 

Які зміни передбачено? 

Змінюється одна з одночасно виконуваних умов для безумовної реєстрації ПН/РК, а саме: збільшення показника загальної суми сплати ПДВ за останні 12 місяців з 1 млн грн до 10 млн грн. 

Показник позитивної історії доповнено умовами, які мають одночасно виконуватися:  

  • у прийнятих для реєстрації та зареєстрованих в ЄРПН ПН/РК протягом 6 послідовних місяців платником податку відображені операції з придбання товарів/послуг за чотирма кодами товару/послуги згідно з УКТЗЕД/ДКПП, обсяг за якими становить не менше 75% від загального обсягу придбання у цьому періоді; 
  • операції з постачання товарів/послуг за одним і тим самим кодом товару / послуги згідно з УКТЗЕД/ДКПП, обсяг за яким становить не менше 75% від загального обсягу постачання у цьому періоді.  

При цьому значення показника Pпоточ є меншим ніж значення Рмакс. 

Змінено показник згідно з п. 5, умовою для відповідності позитивній історії передбачено, що середньомісячна сума сплаченого ПДФО в розрахунку на одну фізособу, якій нараховано дохід у вигляді ЗП, перевищує суму ПДФО, розраховану з подвійного розміру мінімальної ЗП у відповідному місяці, за умови, що з початку попереднього року керівник та/або засновник платника податку не змінювалися та середньомісячна чисельність працюючих за останні 12 місяців становить не менше п’яти осіб.  

При цьому період 12 місяців обраховується від останнього звітного періоду, передбаченого для подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, граничний термін подання якого настав. 

Доповнено новими пунктами позитивної історії, якими передбачається, що: 

1) одночасно виконуються такі умови: 

  • загальна сума ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому прийнято для реєстрації в ЄРПН ПН/РК, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, становить більше 1 млн.грн, значення показника D становить більше 0,05. При цьому значення показника Pпоточ є меншим ніж значення Рмакс; 

2) для платника податку протягом 36 послідовних звітних (податкових) періодів, що передують поточному місяцю, одночасно виконуються такі умови: 

  • у платника податку та його відокремлених підрозділів відсутня заборгованість зі сплати ЄСВ та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС; 
  • податкова звітність та звітність щодо нарахованих сум ЄСВ подана до контролюючого органу без порушення строків для подання такої звітності; 
  • ПН/РК подана для реєстрації в ЄРПН без порушення визначених ПКУ строків; 
  • середньомісячний обсяг постачання, зазначений платником ПДВ в ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН, перевищує 500 тис. грн. 

При цьому в поточному місяці: 

  • значення показника D становить більше 0,05; 
  • значення показника Pпоточ є меншим ніж значення Рмакс. 

У разі прийняття ця постанова набере чинності через 30 днів з дня її опублікування.