вгору

Звільнення аграріїв від сплати податків на заміновані, забруднені та окуповані землі: підписано Закон

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України від 11.04.2023 р. № 3050-IX, який звільняє аграріїв та власників земельних ділянок від сплати податків на заміновані, забруднені, окуповані землі та землі на яких ведуться бойові дії. Йдеться про законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» від 03.08.2022 р. №7632.

Про законопроект № 7632 ми писали в наших попередніх матеріалах.

Як зазначено на Урядовому порталі, дія Закону поширюється на земельні ділянки, які розташовані на територіях, де ведуться бойові дії або є тимчасово окупованими, а також перебувають у консервації, або забруднені вибухонебезпечними предметами. Їх власники та орендарі звільняються від мінімального податкового зобов'язання, єдиного податку 4 групи та плати за землю.

Закон вступить в дію на наступний день після його публікації.

Міністерство аграрної політики та продовольства України задля прозорості застосування норм підписаного Закону, а також з метою запобігання зловживань пільгами визначеними Законом, ініціюватиме окрему процедуру моніторингу використання таких земельних ділянок.