вгору

Бережливе виробництво, автоматизація та повна відмова від паперу: до чого готуватися бізнесу найближчим часом

У Києві 25-26 травня відбувся Всеукраїнський Форсайт 1.9, організований національним розробником Linkos Group. Ось уже 19 років на щорічних конференціях представники Linkos Group розповідають про тренди майбутнього в сфері бізнесу, документообігу.

Головними трендами Форсайта 1.9 стали моделювання майбутнього, відмова від паперу у великих компаніях і lean-виробництво, мобільні технології, перехід на сервісну модель і інновації на державному рівні. Про свій досвід трансформації бізнесу в цьому році розповідали топ-менеджери БАДМ, "Епіцентр", ДТЕК, Socar, Billa та інші. Про тренди, нові можливості та інструменти - представники "Київстар", КМДА, Intecracy Deals, Inbase, Linkos Group.

Першочергове завдання, що стоїть перед підприємством при впровадженні інновацій, знайти найбільш підходящий продукт, який не потребує глобальної перебудови поточних робочих процесів. Індивідуальні підходи при створенні продуктів – основний тренд, яким керується компанія Linkos Group.

Команді розробника вдалося створити цілу лінійку рішень, які враховують всі індивідуальні особливості, незалежно від масштабу бізнесу і його галузі. Використання ЕДО в рази прискорює процеси обміну, зводить на немає затримки в дорозі і втрату документів, а також дозволяє заощадити значні фінансові ресурси. Кожен може перейти на цифровий формат роботи швидко і легко.

Другий важливий тренд в сфері бізнесу - це звільнення людей від рутинної роботи, щоб вони змогли присвятити себе розвитку і вирішення більш складних завдань. Автоматизація процесів та електронний документообіг допомагають компаніям впоратися з цими завданнями. Компанії відчувають побоювання перед змінами, які принесуть в діяльність співробітників і клієнтів нові технології, але, за словами Романа Лужко з БАДМ (один з лідерів в оптової дистрибуції в Україні), перехід на електронний документообіг дозволив компанії вивільнити ресурси близько 30 співробітників для більш важливих завдань. Крім того, завдяки відмові від паперового документообігу компанія заощадила на поштових послугах, транспорті та інших речах, які стосуються зберігання, актуалізації та логістики документів.

Відмова від усього зайвого, дбайливе використання наявних ресурсів компанії - це ще один актуальний тренд. Lean-підхід, передусім, спрямований на створення цінності для споживача, а не зміни як такі. Тому від впровадження "дбайливого" підходу виграють всі: і бізнес, і споживачі. Автоматизація процесів у компанії дозволяє позбавитися від непотрібної рутини.

В майбутньому бізнес стає більш мобільним, а для виконання будь-яких завдань у сфері документообігу буде достатньо смартфона. У цьому році в Україні офіційно запустився сервіс MobileID - це електронний підпис за допомогою мобільного номера і технологій криптозахисту. За словами Костянтина Вечора, директора по роботі з державними підприємствами Київстар, MobileID - це самий сучасний і безпечний спосіб для верифікації документів та цифрової ідентифікації. На форсайте Linkos анонсували партнерство з "Київстар" у видачі MobileID і підтримку технології на рівні продуктів.

Електронний документообіг – це не просто дбайливе ставлення до зовнішнього середовища, це перш за все – швидкий обмін документами, це новий рівень ділових взаємовідносин, які стають прозорими та контрольованими.

З оригіналом статті ви можете ознайомитись за посиланням

Джерело: 112.ua