вгору

Аптечка на підприємстві: що потрібно знати?

20.06.2018

Держава: звітність та податки

Аптечка домедичної допомоги (далі – аптечка) – це один з основних елементів охорони та гігієни праці на виробництві, що використовується для надання першої допомоги потерпілим безпосередньо на місці події.

Нормативні акти України не містять уніфікованого підходу щодо укомплектування аптечки на підприємствах.

Склад аптечки визначається кожного разу індивідуально, в залежності від особливостей діяльності компанії та виробничих факторів, що можуть вплинути на співробітників.

Зверніть увагу! На відміну від підприємств, у медичних аптечках транспортних засобів набір лікарських засобів має відповідати переліку, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07.07.98 р. № 187.

Отже, підприємства, у яких не має затверджених галузевих норм щодо вмісту аптечки,  можуть скористатись, як прикладом, переліком лікарських засобів, які повинні бути в аптечці транспортних засобів.

Водночас Управління Держпраці у Хмельницькій області звертає увагу, що при розміщенні аптечки слід дотримуватись наступних принципів, єдиних для всіх підприємств:

• аптечка повинна зберігатись у спеціальному сейфі або шафі на постійному робочому місці або переноситися у санітарній сумці, якщо місце роботи особи не є стаціонарним;

• всі співробітники мають бути проінформовані про місце зберігання аптечки, її склад та правила користування нею;

• доступ до аптечки повинні мати всі особи, які працюють в компанії. Як правило, аптечку слід розміщувати у місцях можливого скупчення людей, на травмонебезпечних дільницях робіт та інших територіях підвищеної небезпеки;

• медичний персонал або спеціально уповноважені особи здійснюють регулярну перевірку аптечки та відповідають за її стан і систематичне поповнення;

• забороняється відкривати герметичні упаковки, лікарські засоби, пенали з таблетками без необхідності;

• лікарські засоби, строк зберігання яких сплив, мають бути вчасно замінені;

• невикористані аптечки або медикаменти передаються на склад або підлягають знищенню в установленому порядку.

До відома! Оскільки аптечка на підприємстві є елементом охорони праці, то її наявність та склад можуть бути предметом перевірки з охорони праці.

Відповідальність за порушення вимог з охорони праці передбачена ст. 43 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 р. № 2694-XII.