вгору

Благодійна допомога надана керівнику юридичною особою: що з оподаткуванням?

Нагадаємо, не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у т. ч. матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. першим пп. 169.4.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), встановленого на 1 січня такого року. Це визначено пп. 170.7.3 ПКУ. 

Граничний розмір доходу працівника, який дозволяє застосувати податкову соціальну пільгу в 2024 році, становить 4240 грн (3028 грн х 1,4). 

Зверніть увагу! Положення пп. 170.7.3 ПКУ не поширюються на профспілкові виплати своїм членам, умови звільнення яких від оподаткування передбачені пп. 165.1.47 ПКУ. 

Благодійник - юридична особа зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги у податковій звітності. 

У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений ПКУ (4240 грн) 

Отже, сума нецільової благодійної допомоги, яка надається юридичною особою своєму керівнику або іншій фізичній особі та не перевищує суми граничного розміру доходу (4240 грн) не оподатковується, незалежно від того, що на фізичну особу не поширюється право на застосування податкової соціальної пільги. 

Про це проінформували податківці ДПС у Рівненській області.