вгору

Чи може працювати ПРРО в режимі офлайн після спливу такого режиму

08.04.2021

Нагадаємо, що на період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій (далі – ПРРО) та фіскальним сервером проведення розрахункових операцій суб’єктом господарювання здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше ніж 36 годин, та не більше ніж 168 годин протягом календарного місяця, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером. Такі вимоги визначені ст. 5 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР. Більш детально про це - у нашому матеріалі.

Зазначимо, що особливості застосування ПРРО в режимі офлайн регламентовано розд. V Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну від 23.06.2020 № 317 (далі – Порядок № 317).

ПРРО не може працювати в режимі офлайн після спливу встановлених граничних строків застосування такого режиму суб’єктом господарювання (не більше ніж 36 годин підряд та 168 годин протягом календарного місяця), без наявного невикористаного діапазону, а також за наявності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером (пп. 1 розд. V Порядку № 317).

Зокрема, ПРРО має бути автоматично переведений із режиму офлайн у режим онлайн-обміну з фіскальним сервером у момент відновлення зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером (пп. 2 розд. V Порядку № 317).

Абзцом 3 пп. 3 розділу V Порядку № 317 передбачено, що програмне рішення ПРРО під час роботи в режимі офлайн має забезпечувати постійний контроль щодо дотримання граничних строків застосування режиму офлайн, інформувати особу, яка здійснює розрахункову операцію про залишок часу, протягом якого може тривати режим офлайн, та припинити проведення розрахункових операцій у режимі офлайн у разі досягнення одного із граничних строків (36 годин підряд або 168 годин протягом календарного місяця).

Про це проінформували податківці ДПС у Дніпропетровській області.

Нагадаємо нашим користувачам, що розробник M.E.Doc пропонує скористатись супер зручним ПРРО Cashalot для роботи у сфері роздрібної торгівлі, онлайн продажу, тощо, який підходить як маленьким торговим точкам, так і великим виробникам.

Більше новин щодо застосування ПРРО читайте у розділі РРО Блогу бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.