вгору
15.05.2025
Платники транспортного податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування податкову декларацію з транспортного податку за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Це передбачено вимогами пп. 267.6.4 ПКУ.
Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року
Декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на об’єкт оподаткування, придбаний протягом року, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Згідно з абзацом першим п. 49.2 ПКУ платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Важливо! Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в т. ч. платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.
Щодо відповідальності
Відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть платники податків, а також їх посадові особи (ст. 47 ПКУ).
Пунктом 120.1 ПКУ встановлено, що неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
За ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – передбачено накладення штрафу в розмірі 1020 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Нагадаємо, що на період до припинення або скасування воєнного стану на території України справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ.
Згідно з абзацом восьмим пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ платники, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання обов’язку щодо подання звітності, у т. ч. передбаченої п. 46.2 ПКУ, за 2021 рік (для звітності, що подається за річний звітний (податковий) період), граничний термін подання якої припадає на період, починаючи з 24.02.2022 до 01.06.2022, за І квартал 2022 року (для звітності, що подається за квартальний звітний (податковий) період), та звітності за лютий – травень 2022 року (для звітності, що подається за місячний звітний (податковий) період), за умови подання такої звітності до контролюючого органу не пізніше 20.07.2022.
Зверніть увагу! Звільнення від відповідальності не розповсюджується на річну Декларацію з транспортного податку, яка подається за поточний звітний період не пізніше 20 лютого поточного року.
Зазначений висновок базується на тому, що граничний термін подання податкової звітності за 2022 рік не припадає на період, визначений пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ (з 24.02.2022 до 01.06.2022), а граничний термін подання податкової звітності за 2021 рік не припадає на період дії воєнного стану на території України, тому строки подання податкової звітності не стосуються подання податкової звітності з транспортного податку за річний звітний період.
Отже, до платників, які мають можливість своєчасно виконувати свої податкові обов’язки, за неподання (несвоєчасне подання) платником Декларації протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт оподаткування, в т. ч. при переході права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого, застосовується відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а саме:
Зверніть увагу! ПКУ не передбачає застосування штрафних (фінансових) санкції за несвоєчасне подання Декларації з типом «уточнююча».
Якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно (у т.ч. за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним Декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої Декларації за формою чинною на час подання уточнюючого розрахунку.
Про це нагадали податківці ДПС у Запорізькій області.
В програмі M.E.Doc користувачі можуть заповнити та подати Декларацію з транспортного податку (ідентифікатор форми - J0303604).