вгору

Чи переклеювати старі акцизні марки на нові?

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.995 року № 481/95-BP алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством. 

У разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання. 

При цьому, відповідно до п. 226.9 Податкового кодексу України вважаються такими, що немарковані сигарети, цигарки та сигарили, що вироблені після 1 січня 2021 року, в яких кількість одиниць у пачці (упаковці) не відповідає кількості одиниць, зазначеній на марках акцизного податку. 

Про це повідомили податківці на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 114.08. 

Нагадаємо нашим читачам, що для отримання акцизних марок нового зразка потрібно було з 18.11.2023 по 28.11.2023 (включно) подати заявку-розрахунок про потребу в марках акцизного податку для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, які підлягають обміну (ідентифікатор форми - F/J1319201). У такому разі нові марки будуть надані до 31 січня 2024 року.  

Докладніше про нові акцизні марки ми писали тут.