вгору

Чи включаються до середньооблікової та облікової кількості штатних працівників зовнішні сумісники?

Показники середньооблікової кількості та облікової кількості штатних працівників відображаються у звіті з ЄСВ. Це різні показники звіту. Слід правильно заповнювати даний звіт, враховуючи чи не враховуючи в показниках середньооблікову та облікову кількість штатних працівників.

Отже, облік штатних працівників, регулюється наказом Держстату «Про затвердження Інструкції зі статистики кількості працівників» від 28.09.2005 р № 286 (далі – Інструкція № 286), дія якого поширюється на всі юридичні особи, їх філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, а також на фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю.

Як нагадали податківці, в облікову кількість штатних працівників включаються усі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві, в т.ч. перебувають у відпустках для догляду за дитиною (п. 2.1 р.2 Інструкції №286).

Не включаються до облікової кількості штатних працівників працівники, прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств, тобто зовнішні сумісники (пп. 2.6.1 р. 2 Інструкції № 286).

Слід зазначити, що при обчисленні середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу враховуються всі категорії працівників облікового складу, зазначені у п. 2.4, 2.5 р. 2 Інструкції №286, крім працівників, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Облік цих категорій працівників ведеться окремо (пп. 3.2.2 р. 3 Інструкції №286).

Таким чином, зовнішні сумісники не включаються, як до середньооблікової кількості штатних працівників, так і до облікової кількості штатних працівників.

Роз’яснення з цього питання розміщені у Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 301.04.01.

З матеріалами про роботу за сумісництвом та суміщення професій, а також чи зобов’язаний сумісник повідомляти роботодавця про звільнення з основного місця, можна ознайомитись у Блозі бухгалтера.

Нагадаємо!

Подавати звітність з ЄСВ та іншу, до контролюючих органів, зручно через програму M.E.Doc (рішення M.E.Doc.Держава). Для автоматичного заповнення звітності на підставі зарплатних даних використовуйте рішення M.E.Doc.Зарплата.