вгору

Дію понад 27 тисяч санкцій ЗЕД скасовано, – Мінекономіки

Постановою КМУ від 04.12.2019 р. № 1180 «Про скасування дії спеціальних санкцій, застосованих відповідно до статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність"» скасовано дію понад 27 тис. спеціальних санкцій, застосованих до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності.

Як зазначено на сайті Мінекономіки, «це рішення практично реалізує низку заходів, направлених на валютну лібералізацію відповідно до закону України «Про валюту та валютні операції» та приводить у відповідність норми вищезгаданих законів. Важливо, що скасовуються також раніше застосовані (до введення у дію Закону України «Про валюту та валютні операції») спеціальні санкції».

Довідково

Закон України від 16.04.1991 р. № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» наділяв Мінекономіки повноваженнями накладати санкції за поданнями ДФС і контрольно-ревізійної служби, правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, Нацкомфінпослуг, НБУ або за рішенням суду.

Зокрема, за порушення законодавства України у сфері зовнішньоекономічної діяльності щодо суб’єктів ЗЕД України або іноземних суб’єктів господарської діяльності застосовувалися такі спеціальні санкції:

  • накладення штрафів у разі несвоєчасного виконання або невиконання суб’єктами ЗЕД та іноземними суб’єктами господарської діяльності своїх обов’язків, пов’язаних із Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність»;
  • застосування до суб’єктів ЗЕД та іноземних суб’єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення ЗЕД;
  • тимчасове зупинення ЗЕД, у випадках проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

Більше інформації читайте у Блозі бухгалтера, у розділі Інформер програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.