вгору

До відома платників, які не досягли критеріїв ВПП

Нагадуємо, що платник податків, який не включений до Реєстру ВПП на наступний календарний рік та перебуває на обліку у територіальному органі ДПС, що здійснює податкове супроводження великих платників податків, переводиться на облік до тероргану за своїм місцезнаходженням з початку нового податкового періоду (календарного року), крім випадків, коли:

  • стосовно платника податків прийнято рішення про припинення;
  • платник податків має перспективи досягнення критеріїв великого платника податків у разі зростання показників економічної діяльності підприємства (такі платники податків можуть обліковуватись у тероргані ДПС, що здійснює податкове супроводження ВПП, не більше одного календарного року).

Взяття на облік/зняття з обліку за основним місцем обліку такого платника здійснюється на підставі заяви за формою № 1-ОПП, поданої платником до територіального органу за його місцезнаходженням.

Міжрегіональні управління ДПС по роботі з ВПП аналізують переліки платників податків, які не включені до Реєстру ВПП на наступний календарний рік та перебувають на обліку в терорганах ДПС, що здійснюють податкове супроводження ВПП, та до 1 грудня поточного року подають до структурного підрозділу ДПС, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру ВПП, засобами електронного зв'язку обґрунтовані пропозиції щодо платників податків, які можуть обліковуватися в МУ ДПС по роботі з ВПП або зобов'язані перейти на облік до терорганів за своїм місцезнаходженням з початку нового податкового періоду (календарного року).

Структурний підрозділ ДПС, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру ВПП, розглядає надані пропозиції та формує перелік платників, які самостійно не подали заяви за формою № 1-ОПП.

Перелік таких платників до 15 грудня поточного року затверджується Головою (заступником Голови або уповноваженою особою) ДПС та до 18 грудня доводиться до МУ ДПС по роботі з ВПП, ГУ ДПС в областях, м. Києві.

МУ ДПС по роботі з ВПП, ГУ ДПС в областях, м. Києві на підставі заяв за формою № 1-ОПП або затвердженого переліку підприємств забезпечують взяття на облік / зняття з обліку платників податків у відповідних терорганах з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр ВПП, про що МУ ДПС по роботі з ВПП інформують платників податків.

Про це повідомило Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.

Нагадуємо нашим користувачам, що форму № 1-ОПП зручно подати у М.E.Doc (ідентифікатор форми J1312105).

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.