Новини M.E.Doc

Введено в дію новий Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового.

НБУ знизив облікову ставку на 0,5%. Відтепер облікова ставка становить 17%.

Розподіл залишків пального здійснюється шляхом подачі акцизної накладної, а для нових платників акцизного податку (які стали платниками з 01.07.2019 року) – Заявки на поповнення обсягів залишків пального.

Продовжимо розгляд теми реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування (на пальне) у програмі M.E.Doc.

Утримання за дні щорічної відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року працівника, потрібно проводити. При цьому є виключення.

Нові рахунки для ФСС та центрів зайнятості, які діють з 08.07.2019 р., оприлюднили вже 5 областей та 10 відділень.

З 01.07.2019 р. набули чинності зміни, внесені до ПКУ щодо адміністрування акцизного податку. Для акцизних накладних складених з 01.07.2019 року запроваджені нові форми акцизних накладних/розрахунків коригування (на пальне). Докладніше про це у нашому матеріалі.

Розподіл палива між акцизними складами відбувається на підставі акцизних накладних. Докладніше про це у нашому матеріалі.

Платники податків зобов’язані подавати звітність до органів ДФС. Коли платник не є особою, яка реалізує підакцизні товари, що не ліцензуються, такі платники податків не зобов’язані звітувати до ДФС з акцизного податку.

Поради щодо виправлення типових помилок при заповненні заявок на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними.

ДФСУ оприлюднила проект Мінфіну про зміни до Порядку обліку платників ЄСВ.

Завтра, 16.07.2019 р., буде проводитися технічне обслуговування СЕАРП та СЕ. Документообіг з ДФС щодо акцизу у цей день відбуватися не буде.

В розділ Облік ПДВ перенесено модулі Звірка документів з ЄРПН та Звірка з реєстраційним лімітом ДФС.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Доступна інструкція про багатосторонній обмін електронними документами, зокрема, e-ТТН у програмі М.E.Doc.

Е-ТТН юридично значущий документ! Тепер ТТН може бути електронною!

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО зобов’язані подати до контролюючого органу звітність, пов’язану з використанням КОРО (РК), за формою ЗВР-1.

Держпраці розказала, як правильно вести табель обліку використання робочого часу, щоб не порушити трудове законодавство.

Наведемо відповіді на актуальні запитання, що стосуються застосування РРО суб’єктами господарювання.

Механізм часткової компенсації ЄСВ сімейним фермерським господарствам запрацює з початку 2020 року. Набере чинності постанова КМУ від 22.05.2019 р. № 565.

ДФС оновила І-ІІ розділи плану-графіка перевірок станом на липень 2019 року.

Звертаємо увагу платників акцизного податку: Реєстр ТТН на спирт, алкоголь перенесено в розділ Облік акцизного податку.

У матеріалі ми переконаємо Вас, що саме зараз – час для впровадження  ЕДО в рамках В2В – електронного документообігу між контрагентами. 

За порушення, виявлені в ході документальної перевірки, застосовується відповідальність до податкового агента до загальної кількості порушень.

Для звільнення за власним бажанням згода роботодавця не потрібна. Працівник повідомляє роботодавця про звільнення за два тижні письмово і роботодавець зобов’язаний звільнити працівника у встановлені строки.

ДФС станом на 01.07.2019 р. оновила Довідники пільг, наданих законодавством по сплаті податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

Якщо на одній ділянці розташовано декілька місць зберігання пального, платники податків отримують одну ліцензію на право зберігання такого пального.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Загальні норми щодо роботи за сумісництвом встановлені лише для державних підприємств та державних установ. За їх порушення на керівників накладаються штрафні санкції.

Розмір оплати днів у відрядженні працівника не може бути нижчим від середньої заробітної плати.