Новини M.E.Doc

Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики рекомендує ВРУ прийняти зміни, внесені до ПКУ та МКУ законопроектами №8371 та №8372.

Дізнайтесь, як зберігати та надавати для перевірки податкові накладні та розрахунки коригування, складені в електронній формі.

ДФС оновила план-графік перевірок на 2019 рік станом на 13.02.2019 р.

Податківці рекомендують подавати за новими формами податкову декларацію з податку на прибуток за 2018 рік та податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2019 рік.

Виправляючи помилки у рядках 01 та 02 додатка ВП до декларації з податку на прибуток, платник податку повинен подати виправлену фінзвітність.

Великий платник податків звітує за об’єкти нерухомості, що розташовані за неосновним місцезнаходженням, до територіального управління Офісу ВПП такого міста.

Використання РРО, строк дії якого закінчився, тягне за собою застосування фінансових та адміністративних санкцій.

Законопроектом запропоновано усунути несприятливі умови ведення бізнесу для ФОП. А саме, пропонується зменшити штрафні санкції за порушення трудового законодавства, скасувати сплату мінімального розміру ЄСВ у разі відсутності діяльності та скоригувати ставку ЄСВ.

Продовжуємо знайомити наших користувачів з роботою модуля «Зарплата» в програмі M.E.Doc. Зокрема, розглянемо як розрахувати аванс працівнику, який працює за графіком неповного робочого часу.

Помилки, допущені у податковій декларації за поточний рік, можна виправити шляхом подання однієї уточнюючої декларації. У ній слід уточнити показники як за місяці, строк сплати податкових зобов’язань по яких минув, так і за місяці, строк сплати по яких не настав.

Підставою для застосування міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування є довідка про підтвердження статусу резидента на паперовому носії, яка належним чином легалізована та перекладена.

ДФС оприлюднила проект наказу Мінфіну «Про внесення змін до форми Податкової декларації з туристичного збору». Цими змінами буде приведено у відповідність до норм податкового законодавства форму декларації.

Скасовуючий звіт з ЄСВ формується тільки, якщо після закінчення строку подання звіту виявлено негрошові помилки у таблицях 5–9 додатку 4. Одночасно з ним подається початковий документ із вірними відомостями.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Мінсоцполітики оприлюднило для обговорення проект Закону щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праці. Пропонується ввести принцип презумпції наявності трудових відносин.

НБУ вирішив скасувати попереднє резервування коштів для купівлі валюти, дозволити репатріацію дивідендів у валюті за 2018р., а також знизити з 1 березня норму обов’язкового продажу валюти.

Транспортний податок повинні сплачувати власники нових авто (до 5-ти років включно), середьоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року.

Підприємства, які мають право на пільги зі сплати земельного податку, не звільняються від обов’язку подання податкових декларацій з плати на землю.

Наведемо приклад заповнення Декларації про майновий стан і доходи в програмі M.E.Doc для ФОП на загальній системі оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

У ВРУ знаходиться законопроект, яким передбачено внести зміни щодо збільшення граничного обсягу доходів ФОП-платників єдиного податку 1-3 групи.

Платники податку несуть відповідальність за порушення правил нарахування та утримання і сплати податків, за несвоєчасне подання звітності та несвоєчасну або не в повному обсязі сплату податків до бюджету.

ДФС своїм листом надала роз’яснення щодо справляння у 2019 році рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України.

ФСС на своєму сайті виклав Методичні рекомендації щодо заповнення нового звіту по заборгованості зі сплати страхових коштів.

Для платників єдиного податку, які виплачують доходи нерезидентам, в декларації з податку на прибуток передбачена особлива відмітка.

Мінфін наказом від 29.12.2018 р. № 1209 вніс зміни до форм кошторису, зведеного кошторису, планів асигнувань, лімітної довідки про бюджетні асигнування та кредитування та інших форм.

Які налаштування слід зробити у модулі «Зарплата» для створення графіка неповного робочого часу (5 днів на тиждень по 4 години), щоб отримати правильний розрахунок заробітної плати.

Самостійне виправлення страхувальником помилок у ф. № Д5 Звіту з ЄСВ після терміну його подання не передбачено.

Держстат оновив перелік форм статистичних спостережень та фінансової звітності, які можуть подаватися у 2019 році в електронному вигляді.

Платники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів повинні подати податкову декларацію за 4 кв. 2018 року до 11.02.2019 р.(включно) до контролюючого органу за місцезнаходженням лісової ділянки.

Набрала чинності постанова НБУ, якою приведені у відповідність до законодавства питання щодо порядку відкриття та ведення рахунків клієнтів банків.