Новини M.E.Doc

НБУ запропоновано для обговорення проект постанови щодо внесення змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті.

Реєстрація РРО буде здійснюватися за спрощеною процедурою – достатньо однієї заяви, яка матиме спрощену форму і її можна подати електронній формі без додатків.

Із 16 квітня 2019 року усі митні оформлення товарів підприємств здійснюються виключно через єдиний рахунок.

Сплату нарахованого ЄСВ за березень 2019 р. слід здійснити на старі рахунки не пізніше 26 квітня. Після 26 квітня вони будуть нечинними.

Звертаємо увагу наших користувачів, що з 16.04.2019 року у відповідь на всі документи, які направлені на Єдине вікно та у разі, якщо особисті ключі знаходяться на незахищених носіях, приходить Квитанція №1 з попередженням.

Законопроект передбачає внесення змін, що стосуються перенесення терміну впровадження змін щодо адміністрування акцизного податку з реалізації пального (була визначена дата впровадження з 01.07.2019 р.), зазначених в перехідних положеннях ПКУ.

Від дня внесення даних щодо нового найменування юридичної особи у Єдиний державний реєстр і до дня перереєстрації платник ПДВ повинен зазначати в ПН старе і нове найменування. З дати перереєстрації – тільки нове.

Уряд прийняв рішення щодо втрати чинності Порядку виплати компенсації за 2014-2015 роки роботодавцям середнього заробітку за працівників, призваних на військову службу в особливий період.

ДФС оновила план графік перевірок станом на 15.04.2019 року щодо перевірок ФОП та сплати ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

ДФС оприлюднила реквізити нових рахунків зі сплати ЄСВ з 02.05.2019 р. за всіма областями та у м. Києві.

Уряд врегулював механізм фінансування заходів сприяння зайнятості осіб з інвалідністю за рахунок коштів Фонду соцзахисту людей з інвалідністю.

ДФС надала індивідуальне роз’яснення щодо особливостей утворення роботи акцизних складів, обладнання складів витратомірами-лічильниками і рівнемірами-лічильниками тощо.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО, повинні: друкувати фіскальні чеки, забезпечити на місці проведення розрахунків відповідність суми готівки, зберігання реєстраційного посвідчення та останню довідку про опломбування РРО.

Якщо нарахування та виплата суми відпускних була здійснена у I кварталі за період нарахувань II кварталу, то суму відпускних при поданні форми №1ДФ слід відносити до податкового періоду I кварталу.

Іноземці можуть працювати в України на підставі Дозволу. Однак є категорії іноземців, які можуть працювати без Дозволу, а також такі, які мають особливості у працевлаштуванні.

Держказначейство повідомило про введення нових рахунків для сплати ЄСВ з 02.05.2019 р. Від цієї дати кошти, сплачені на старі рахунки, повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

Якщо показники уточнюючої фінзвітності не вплинули на показники декларації з податку на прибуток, уточнююча декларація разом з фінзвітністю не подається.

КМУ оприлюднив проект Постанови про порядок ведення єдиного реєстру отриманих ліцензій щодо виробництва, зберігання пального.

Наказом ДФС від 26.03.2019 р. №247 затвердила оновлений реєстр РРО, до якого увійшли 8 оновлених моделей РРО.

У разі зміни протягом року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого ЄСВ та його сплата здійснюється до контролюючого органу за новим місцезнаходженням.

За суміщення професій та виконання обов’язків іншого працівника потрібно доплачувати. Інакше – штраф.

ДФС проінформувала, коли сплачувати податки за березень.

ДФС оновила план-графік перевірок станом на 05.04.2019 року. На цей раз оновлення знову торкнулися розділів І та ІІ .

Коротко про головне за минулий тиждень.

З 05.04.2019 р. збільшилось мито за експорт металобрухту чорних металів з 42 до 58 євро за тонну. Ця ставка встановлена тимчасово до 15.09.2021 р., тобто її дія подовжена ще на три роки.

У зв’язку із змінами, внесеними до Класифікатора професій, професії з датою закінчення дії 31.03.2019 р. у звітах за березень краще не використовувати.

Самостійно виправляючи помилки, допущені у податковій декларації екологічного податку за IV квартал 2018 р., в уточнюючій декларації зазначаються правильні показники, окремо враховуючи уточнення за викиди двоокису вуглецю в додатку 1.

У разі здійснення комісійної торгівлі та перевищення річного обсягу доходу у розмірі 1 млн.грн, ФОП-єдинник повинен застосовувати РРО.

Лише якщо договір підряду виконується не за основним місцем роботи, розмір ЄСВ буде розраховуватися з фактичної винагороди (у межах максимальної бази нарахування ЄСВ), помноженої на 22%.