вгору

Додаток 5 до Податкового розрахунку: у яких випадках необхідно подавати?

Нагадаємо, наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773 було затверджено Об’єднану звітність з ПДФО та ЄСВ (далі Податковий розрахунок), невід'ємною частиною якої є Додаток 5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» (далі Д5), призначений для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. 

Д5 до Податкового розрахунку подається платником ЄСВ, якщо протягом звітного періоду: 

  • укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з ЄДР) із застрахованою особою; 
  • укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце; 
  • особу переміщено з одного структурного підрозділу до іншого, переведено на іншу постійну посаду або роботу у того самого платника ЄСВ; 
  • особу призначено на нову посаду; 
  • особа вперше вступила на військову службу або закінчила проходження військової служби (із виключенням зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо)) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби; 
  • особі надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (у т. ч. особам із числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу); 
  • особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; 
  • особі надано відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку. 

Записи про причини звільнення в Д5 мають вноситися у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону (наприклад, пункт 4 частини 1 статті 40 КЗпП України). 

Якщо за даними платника ЄСВ протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод (цивільно-правових договорів), зміни посади, термінів проходження військової служби або надання відповідної відпустки, Д5 до Податкового розрахунку не формується та не надається. 

Якщо протягом звітного періоду платником ЄСВ із застрахованою особою було розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір), а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться два записи в Д5 до Податкового розрахунку:  

  • перший - із зазначенням дати припинення трудових відносин, 
  • другий - із зазначенням дати початку трудових або цивільно-правових відносин. 

У разі якщо особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку або відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, у звітному місяці зазначається дата початку відпустки. Про допомогу по вагітності та пологах в Об’єднаній звітності читайте у нашому матеріалі. 

Якщо в особи закінчилась відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку або відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, у звітному місяці зазначається дата закінчення відпустки. 

На це та на інші питання надали відповідь фахівці ПФУ. 

Нагадаємо, що користувачі програми M.E.Doc можуть скористатись модулем Об'єднана звітність ПДФО та ЄСВ для створення та подання звітності податкового агента (ідентифікатор форми J/F0500109), в т. ч. і Д5 (ідентифікатор форми J/F0510109).    

В програмі M.E.Doc заповнення Д5 щодо розірваного трудового договору із застрахованою особою (ЦПД), а потім знову укладеного відображається так: 

 Податкова звітність, ПДФО, ЄСВ