вгору

Донорство у щорічній відпустці: що слід знати?

Держпраці повідомила: чи потрібно надавати оплачуваний день відпочинку працівникові, що здійснив донацію крові під час перебування у щорічній відпустці? 

За нормами ст. 124 Кодексу законів про працю України у дні медичного обстеження та донації крові та/або компонентів крові особа, яка виявила бажання здійснити донацію крові та/або компонентів крові, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форми власності, зі збереженням за нею середнього заробітку коштом роботодавця відповідного підприємства, установи, організації або уповноваженого органу. 

Такій особі безпосередньо після кожного дня здійснення донації крові та/або компонентів крові надається день відпочинку зі збереженням за нею середнього заробітку коштом роботодавця відповідного підприємства, установи, організації або уповноваженого органу. За бажанням такої особи цей день приєднується до щорічної відпустки. 

Отже, якщо працівник здає кров у період щорічної відпустки, то відпустку продовжують на 1 день. Приєднання додаткового дня відпочинку, належного працівникові за давання крові, до щорічної відпустки є правом, а не обов’язком працівникавін може використати такий день як одразу після давання крові, так і в інший час шляхом його приєднання до щорічної відпустки. 

Щоб отримати право на продовження щорічної відпустки, працівник має надати довідку до завершення цієї відпустки. 

Про це інформує Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці