вгору
11.07.2024
Посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення та за умови пред’явлення або надіслання у випадках, визначених Податкового кодексу України (далі - ПКУ), таких документів:
Це визначено що відповідно до абз. першого - четвертого п. 81.1 ПКУ.
Непред’явлення або ненадіслання у випадках, визначених ПКУ, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред’явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених п. 81.1 ПКУ, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки (абз. п’ятий п. 81.1 ПКУ).
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абз. п’ятому п. 81.1 ПКУ, не дозволяється (абз. шостий п. 81.1 ПКУ).
При пред’явленні направлення платнику податків або посадовим особам платника податків (його представникам) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення (абз. сьомий п. 81.1 ПКУ).
У разі відмови платника податків або посадових осіб платника податків (його представників) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки (абз. восьмий п. 81.1 ПКУ).
Акт, який засвідчує факт відмови складається невідкладно за місцем проведення перевірки та реєструється в контролюючому органі не пізніше наступного робочого дня у двох примірниках із зазначенням заявлених причин відмови, один примірник якого вручається під підпис, відразу після його складання, платнику податків або уповноваженій особі платника податків (п. 81.2 ПКУ).
Посадова особа платника податків (його представник) має право надати свої письмові пояснення до складеного контролюючим органом акту.
У разі якщо при організації документальної планової та позапланової виїзної або фактичної перевірки встановлено неможливість її проведення, посадовими особами контролюючого органу невідкладно складається та підписується акт про неможливість проведення перевірки, який не пізніше наступного робочого дня реєструється в контролюючому органі.
До такого акту додаються матеріали, що підтверджують факти, наведені в такому акті. Зазначений акт та матеріали надсилаються контролюючим органом платнику податку в порядку, визначеному ст. 42 ПКУ.
Під час проведення перевірок посадові (службові) особи органів державної служби повинні діяти у межах повноважень, визначених ПКУ (п. 81.3 ПКУ).
Керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи - платники податків під час перевірки, що проводиться контролюючими органами, зобов’язані виконувати вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт (довідку) про проведення перевірки та мають право надати заперечення на цей акт (довідку).
Про це нагадали податківці ДПС у Чернівецькій області.