вгору

ДПСУ повідомила, хто повинен вести товарні запаси

ДПС України звертає увагу платників податків – користувачів РРО/ПРРО, що набрав чинності наказ Мінфіну від 03.09.2021 № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку» (далі – Порядок № 496). Порядок № 496 набрав чинності з 26.11.2021 року.

Податківці наголосили, що Порядок № 496 не поширює свою дію на платників єдиного податку І групи.

Із загального числа платників єдиного додатку 2 – 4 груп, Порядок № 496 поширює свою дію виключно на платників, визначених п. 61 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України, які здійснюють:

  • реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Разом з цим Порядок № 496 поширює свою дію на ФОП ІІІ групи єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ.

У той же час Порядок № 496 встановлює обов’язок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації для ФОП, які використовують загальну систему оподаткування та здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

облік товарних запасів

Нагадаємо нашим читачам, що п. 61 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ звільняє ФОП-єдинників 2-4 груп від обов’язку застосовувати РРО або ПРРО з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року при здійснення розрахункових операцій, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім вищеперерахованих.