вгору
07.11.2019
Днями на YouTube–каналі ЕДО talks вийшло нове відео, у якому наші експерти з ЕДО розповідали про можливості підписання документів за посиланням. Пропонуємо більш детально розглянути все, чим поділилися наші експерти у новому випуску.
Зокрема, знавці з ЕДО розповіли:
Документ для допідписання
Функції допідписання можна використовувати, якщо, наприклад, фінальний підпис на первинному документі або договорі має поставити директор підприємства.
Тобто один із працівників, наприклад, бухгалтер може створити такий документ у програмі M.E.Doc, підписати його своїм КЕП та відправити директору для допідписання. Зробити це можна відправивши посилання на документ на e-mail, або у месенджер: Viber, Telegram, WhatsApp та інші.
Директор підприємства, який у цей час може бути у відрядженні або відпустці, перейшовши за посиланням, отримає документ на будь-який пристрій. Достатньо лише підключення до мережі Інтернет та наявності електронного підпису.
Після цього документ з усіма підписами повернеться у програму і його можна буде відправити контрагенту.
Матриця підписантів
Також у програмі M.E.Doc реалізована матриця підписантів, яка дозволяє налаштувати порядок підписання кожного типу первинного документа.
Наприклад: у багатьох компаній передбачена така політика діловодства, що співробітник може підписати своїм електронним підписом рахунок на суму до 8 тис. грн. Але якщо він перевищує зазначену суму, то такий документ автоматично має бути переданий директору. Завдяки «Користувацьким налаштуванням комплекту підписів» у програмі M.E.Doc є можливість налаштувати автоматичну передачу документа на підпис, враховуючи суму, вказану у документі. Крім того, кожна компанія має можливість налаштувати власні параметри для відповідного підписанта.
Відправка документів контрагентам, які не використовують жодне ПЗ
Маємо ще одне важливе запитання від користувачів — як відправляти документи контрагенту, який не працює у жодній програмі для документообігу. Пропонуємо з’ясувати, у яких бізнес-процесах може знадобитись така функція.
Отже, не так давно набув чинності наказ Мінінфраструктури від 03.06.2019 р. № 413 «Про внесення Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні», завдяки якому ТТН має право бути електронною і є юридично значущим документом.
ТТН – це документ, що супроводжує товар на всіх етапах його транспортування і згідно з порядком складання та підписання е-ТТН відправник має скласти ТТН підписати її своїм підписом та відправити перевізнику.
Представник перевізника (водій та/або експедитор) підписує е-ТТН своїм КЕП та відправляє документ отримувачу. Потім отримувач після підписання документа направляє ТТН з накладанням усіх КЕП компанії-відправнику.
Відповідно постає питання: як же водій або експедитор отримає такий документ, якщо в нього немає програми?
У нас є рішення – це зовнішнє посилання на документ. Так, із програми M.E.Doc ви можете відправити документ будь-кому, навіть якщо ваш контрагент не працює у програмі для документообігу.
Зокрема, наприклад, водій отримає документ за посиланням, яке можна відправити йому будь-яким електронним засобом зв’язку. Такий документ можна погодити або відхилити у звичному для себе вікні браузера зі свого мобільного або планшета.
Завдяки реалізованому багатосторонньому обміну, документ автоматично піде за маршрутом: Відправник – Перевізник – Отримувач.
Загалом ви можете відправити будь-який первинний документ за посиланням будь-якому контрагенту, котрий працює в іншому програмному забезпеченні або не використовує жодну програму для обміну. Основне, щоб у нього був електронний підпис.
Як бачимо, обмін первинними електронними документами стає ще простішим та зручнішим. Приєднуйтесь до M.E.Doc та оцініть всі переваги бізнесу #Безпаперу!
Також ви можете переглянути відеоматеріал на нашому каналі ЕДО talks — Електронний документ за посиланням. Обмін з контрагентами, що не мають M.E.Doc. Обмін Е-ТТН.
Нагадуємо, що минулого разу наші експерти розповідали про Зберігання електронних документів. Якщо ви досі не переглянули відео — пропонуємо зробити це просто зараз, перейшовши за посиланням.
ЕДО talks — переходьте, підписуйтесь та будьте в курсі всіх цікавих і важливих новин ЕДО в Україні.