вгору
05.05.2020
Легітимність електронних договорів
Електронний договір має юридичну силу та буде існувати протягом усього свого життєвого циклу і не потребує паперового примірника.
Кваліфікований електронний підпис — це аналог печатки організації разом із підписом відповідальної особи. До нього додається кваліфікований сертифікат ключа перевірки. Видавати такі електронні підписи можуть тільки акредитовані кваліфіковані надавачі. Документи, підписані електронним підписом, мають таку ж юридичну силу, як і паперові, та можуть бути пред’явлені у суді й надані податковому інспектору під час перевірки.
Чи треба роздруковувати електронні документи?
Такої необхідності немає, хоча деякі співробітники компаній, які перейшли на ЕДО, продовжують це робити. Всі надіслані й отримані електронні документи, як ми писали вище, мають юридичну силу і зберігаються в електронному архіві. Ваш е-архів повинен бути організований так, щоб за необхідності, наприклад, за запитом податкової інспекції, ви могли оперативно надати документи і переслати їх до інспекції в електронному вигляді — так, як зараз передається електронна звітність.
Особливості обміну електронними договорами
Зазвичай першими перейти на ЕДО вирішують компанії, у яких багато контрагентів і великий обсяг зовнішнього документообігу. Оскільки обмін електронними документами, зокрема, рахунками-фактурами, можливий тільки за взаємною згодою сторін, для початку треба обговорити можливість переходу на електронний документообіг зі своїми постійними контрагентами, зафіксувавши умови обміну в електронному вигляді у договорі або додатковій угоді. Цьому передує робота зі співробітниками та клієнтами, які мають знати про рішення переходу на ЕДО й отримати усю необхідну інформацію щодо цього.
Рішення про перехід на ЕДО ухвалено, що далі? Алгоритм переходу на ЕДО
Корпоративна соціальна відповідальність (КСВ)
Окрема тема сьогодні — екосвідомий бізнес, що є неодмінною ознакою розвиненого суспільства. Бути екосвідомим бізнесом означає не лише вміння створювати та продавати гарний продукт, а й робити це методами, що не шкодять довкіллю і максимально сприяють збереженню його ресурсів. Це стосується і використання паперу, для виготовлення якого щороку знищують гектари лісів. КСВ в Україні не є вимогою законодавства, тому найчастіше обумовлено особистим ставленням власників бізнесу до проблем сучасної екології.