вгору

Готуються чергові зміни щодо блокування ПН та РК

Нагадаємо нашим читачам, що 12.10.2022 р. КМУ затвердив постанову про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 р. № 1165. Про це ми писали тут.

Після цих змін бухгалтери почали скаржитись на масове блокування ПН та РК. У зв’язку з чим, Д. Гетманцев пообіцяв виправити ситуацію.

Що відомо на сьогодні?

Так, Д. Гетманцев на своєму Телеграм-каналі 25.11.2022 року повідомив про те, що будуть прийняті зміни щодо блокування ПН.

Одна з головних новацій – розширено ознаки безумовної реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування (РК). Без проведення автоматизованого моніторингу буде здійснюватися реєстрація ПН, в яких загальна сума обсягу постачання не перевищує 5 тис. грн, та РК, в яких сума обсягу операцій на зменшення та/або сума операцій на збільшення не перевищує 5 тис. грн.

Загальна сума таких операцій у поточному періоді обмежена обсягом операцій на суму 500 тис. грн.

Також буде вирішена ще одна проблема, на яку скаржилися платники податків.

Податкову зобов’яжуть обов’язково зазначати у рішеннях про відповідність п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку деталізованої інформації щодо причин та підстав розгляду питання відповідності платника податку цьому Критерію.

Податкова має вказати, зокрема, інформацію щодо виду операції (придбання/постачання), періоду, УКТЗЕД та ЄДРПОУ контрагента, для того, щоб бізнес розумів, через які операції виникли питання, та скасувати рішення, якщо вказані підстави не відповідають дійсності.

Також критерій ризиковості платника податку на підставі п. 8 доповнено умовою щодо незастосування цього пункту, якщо ризикова операція зазначена у ПН/РК або дата отримання інформації щодо здійснення ризикової операції перевищує 365 днів на дату прийняття рішення.

Підвищені критерії визначення позитивної податкової історії щодо обсягу постачання, на яку платник податку може зареєструвати ПН/РК у поточному місяці – з 500 тис. грн до 1 млн. грн, а з 50 тис. грн на одного контрагента – збільшено до 100 тис. грн. Пункт 4 Показників, за якими визначається позитивна податкова історія, поширено на платників податку четвертої групи єдиного податку.

Вирішене питання врахування націнки при поверненні товару.

Крім того, Д. Гетманцев анонсував в найближчі дні ще зміни, які також будуть спрямовані на спрощення роботи платників податків.

Нагадаємо, що податкову накладну (J/F1201013) та Розрахунок коригування (J/F1201213) зручно заповнювати в М.E.Doc.