вгору

Граничний день реєстрації ПН/РК припадає на святковий чи вихідний протягом війни: що з реєстрацією в ЄРПН?

Податківці повідомили, чи може платник податку у період воєнного стану зареєструвати ПН/РК в ЄРПН у святковий чи вихідний день, якщо такий день є граничним днем реєстрації.

Відповідно до п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246 операційний день триває в робочі дні з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН), не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо граничні строки реєстрації ПН/РК припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Водночас, згідно з пп. 69.18 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання e-документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 до 18 год.

Отже, у період воєнного стану платник податку не може зареєструвати ПН/РК в ЄРПН у святковий чи вихідний день, у т. ч., якщо такий день є граничним днем їх реєстрації.

Про це інформує ІДД ДПС.