вгору

Грошова компенсація за додаткову відпустку на дітей: чи можлива?

За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. Це визначено ч. 4 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504). При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарні дні (далі – к. д.). 

Тому за бажанням працівника після використання ним за робочий рік, за який надається відпустка, 24 к. д. щорічної відпустки за решту днів невикористаної щорічної відпустки за цей самий робочий рік може бути виплачено грошову компенсацію. 

Наприклад, якщо тривалість щорічної відпустки працівника – 28 к. д. (24 к. д. – щорічна основна відпустка і 4 к. д. – щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці), то за умови використання працівником за відповідний робочий рік щорічної відпустки тривалістю 24 к. д. за 4 к. д. він може отримати компенсацію. 

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (ст.19 Закону№ 504), не належить до виду щорічних відпусток, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону№ 504, тому на неї не поширюються вищенаведені умови компенсації щорічних відпусток. 

Отже, грошова компенсація за додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, допускається лише у разі звільнення працівника. 

Про це повідомило Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці. 

Зверніть увагу! Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, надається не за робочий, а за календарний рік. Тому у разі звільнення працівника на початку або в середині року йому виплачується компенсація за таку відпустку повної тривалості. 

Додатково читайте на цю тему: Хвороба працівника у соціальній відпустці: як бути?