вгору
25.08.2023
Нагадаємо, що постановою Кабміну від 27.12.2010 № 1233 затверджено Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг.
Суб'єкти господарювання (далі - СГ), які не сплачують податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, ведуть облік сум таких пільг та відображають інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Податковим кодексом України (далі - ПКУ).
Інформація про суми податкових пільг у податковій звітності повинна містити такі дані:
Якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена Мінфіном, збільшує або зменшує його податкові зобов'язання, всупереч нормам ПКУ з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації (п. 46.4 ПКУ).
У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід'ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Платник податків, який подає звітність в електронній формі, подає таке доповнення в електронній формі.
Про це повідомили податківці Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП.
Всі форми податкової звітності можна зручно подавати в програмі M.E.Doc в електронному вигляді.
Як приклад, наводимо заповнення додатка ПП до податкової декларації з податку на прибуток (ідентифікатор форми - J0152024):
А також на прикладі заповнення декларації з плати за землю (ідентифікатор форми - J/F0602007) в частині відображення податкової пільги: