вгору
15.03.2021
Нагадаємо, що відповідно до ч. 5 ст. 12-1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV (далі – Закон № 996) складати і подавати фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність органам державної влади та іншим користувачам на їх вимогу на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі.
Першим звітним періодом за який підприємства, що зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти, подають фінансову звітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2020 рік. (п. 1-1 р. V «Прикінцеві положення» Закону № 996). Докладніше про це ми писали у матеріалі.
Враховуючи викладене, НКЦПФР повідомила, що з метою отримання можливості подання фінзвітності у форматі іXBRL, підприємствами здійснюються реєстраційні процедури у Центрі збору фінансової звітності (портал «Реєстрація суб’єктів звітування»).
Важливо! Кампанія з подання підприємствами фінансової звітності, складеної на основі Таксономії UA XBRL МСФЗ, за 2020 рік, може бути розпочата лише після оновлення електронного формату Таксономії UA XBRL МСФЗ 2020, яке проводиться спільно з Проєктом EU-FAAR, Міністерством фінансів України, Комісією та Національним банком України.
Про встановлені терміни подання річної фінансової звітності за 2020 рік та проміжної фінансової звітності у 2021 році в форматі UA XBRL МСФЗ до Центру збору фінансової звітності «Система фінансової звітності» суб’єктів господарювання буде повідомлено додатково.
Зверніть увагу! За несвоєчасне подання у 2021 фінансової звітності за 2020 рік та проміжної фінансової звітності 2021 року в форматі UA XBRL МСФЗ до Центру збору фінансової звітності «Система фінансової звітності», НКЦПФР не будуть застосовуватися заходи впливу до суб’єктів звітування.
При цьому, залишаються чинними вимоги нормативно-правових актів НКЦПФР щодо подання адміністративних даних та інформації у вигляді електронних документів.
Довідкова інформація: