вгору
13.02.2024
Отримавши інформацію про нещасний випадок або гостре професійне захворювання, роботодавець зобов’язаний:
Якщо травма відноситься до категорії тяжких, узгодити з територіальним органом Держпраці порядок проведення розслідування (спеціальне розслідування чи комісія підприємства).
У разі якщо нещасний випадок не підлягає спеціальному розслідуванню - роботодавець повинен дотримуватися наступного алгоритму дій:
1. Утворити не пізніше наступного робочого дня комісію з розслідування випадку.
Зазначити дати початку і завершення розслідування та направити копію наказу до територіального органу ПФУ.
2. Забезпечити протягом 5 робочих днів розслідування випадку, складання, підписання і надання на затвердження актів за формою Н-1.
3. Розглянути і затвердити протягом 2 робочих днів акти за ф. Н-1.
4. У разі необхідності продовження розслідування випадку для встановлення обставин і причин його настання:
5. Організувати протягом 5 робочих днів після затвердження актів за ф. Н-1 формування необхідної кількості копій матеріалів розслідування разом з актами, їх прошиття та нумерацію.
6. Протягом 3 робочих днів після їх формування надіслати матеріали розслідування до територіального органу ПФУ.
7. Протягом 2 робочих днів після затвердження актів за ф. Н-1 видати наказ про вжиття запропонованих комісією заходів до запобігання виникненню подібних випадків у визначені в акті строки та направити копію наказу до територіального органу ПФУ.
8. По завершенню визначених строків виконання наказу про вжиття запропонованих комісією заходів, інформувати в письмовій формі територіальний орган ПФУ про хід їх виконання.
9. Після закінчення періоду тимчасової непрацездатності потерпілого роботодавець протягом 10 робочих днів складає відомості про наслідки нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), аварії за ф. Н-2.
10. Повідомлення за ф. Н-2 протягом 3 робочих днів надсилається роботодавцем організаціям та особам, яким надсилались акти за ф. Н-1.
Пам’ятку надали фахівці ПФУ у Івано-Франківській області.