вгору

Яка відповідальність передбачена до ЦСО у разі незабезпечення гарантійного ремонту РРО у визначені строки?

30.03.2023

Нагадаємо, що центри сервісного обслуговування зобов’язані при виході з ладу реєстратора розрахункових операцій забезпечувати відновлення його роботи протягом 7 робочих днів, а у разі незабезпечення його гарантійного ремонту, не пізніше сьомого робочого дня з дня прийняття в ремонт РРО ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб’єкта господарювання резервний РРО.

Така норма передбачена ст. 14 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (далі – Закон № 265).

Згідно зі ст. 17-1 Закону № 265 за порушення вимог Закону № 265 до центрів сервісного обслуговування, що забезпечують гарантійний ремонт РРО, за рішенням контролюючого органу, який здійснює фактичні перевірки суб’єктів господарювання відповідно до Податкового кодексу України, застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

  • у разі незабезпечення гарантійного ремонту РРО у строки, встановлені Законом № 265, та невведення в експлуатацію належним чином зареєстрованого на суб’єкта господарювання резервного РРО – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, встановлених законом на 01 січня податкового (звітного) року. Тобто, у 2023 році цей штраф становить 33500 грн.

Про це повідомило Головне управління ДПС у Харківській області.

Нагадаємо нашим читачам, що є чудова альтернатива стаціонарному РРО – програмний РРО Cashalot. Дізнатися більше про ПРРО Cashalot можна на нашому сайті – https://cashalot.ua.