вгору

Яка відповідальність передбачена за неподання банками та іншими фінустановами повідомлення про відкриття/закриття рахунків?

Банки та інші фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків – юридичної особи (резидента і нерезидента), у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка.

Ця вимога передбачено відповідно до п. 69.2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

У разі відкриття або закриття рахунка платника податків – банку, у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, повідомлення надсилається в порядку, визначеному п. 69.2 ПКУ, лише в разі відкриття або закриття кореспондентського рахунка. У разі відкриття або закриття власного кореспондентського рахунка банки зобов’язані надіслати повідомлення до контролюючого органу, в якому обліковуються, в строки, визначені п. 69.2 ПКУ.

За неподання банками або іншими фінансовими установами відповідним контролюючим органам в установлений строк повідомлення про відкриття або закриття рахунків платників податків застосовується штраф згідно з п. 118.1 ПКУ у розмірі 680 грн. за кожний випадок неподання або затримки.

Роз’яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 116.12).

Нагадаємо нашим користувачам, що в програми M.E.Doc є розділ Банківський модуль, за допомогою якого зручно подавати повідомлення про відкриття/закриття рахунків. Детальніше про це у матеріалі.

Більше новин і корисних матеріалів читайте у Блозі бухгалтера, в розділі Інформер програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.