вгору

Який розмір декретних для жінок-чорнобильців?

Кожна працевлаштована жінка має право на отримання від ФСС допомоги по вагітності та пологах у разі початку декретної відпустки. Розмір такої допомоги становить 100% середнього заробітку за весь період.

Чи є особливості у призначенні такої допомоги для жінок-чорнобильців?

  • У загальних випадках тривалість оплачуваної ФСС відпустки по вагітності та пологах складає 126 к. дн. (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів), а e-лікарняний створюється з 30 тижня вагітності.
  • При вагітності жінок, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тривалість листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами збільшується – для них лікарняний триває 180 к. дн. (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів).
  • Такий лікарняний листок для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи видається на більш ранніх строках, з 27 тижня вагітності.
  • Розмір допомоги збільшується відповідно – ФСС оплачує допомогу за кожен день перебування у відповідній відпустці. Виплата допомоги у пільгових розмірах при цьому компенсується за кошти держбюджету.
  • У випадку передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді, у разі декретної відпустки тривалістю 126 днів, додатково до основного видається листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 14 к. дн. Однак такий лікарняний листок не видається додатково до листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами тривалістю 180 днів.

Про це інформує ФСС.