вгору

Який строк виплати відпускних?

Мінсоцполітики листом від 02.10.2019 р. № 1432/0/206-19 роз’яснило, в яких днях визначати строк виплати відпускних – календарних чи робочих.

Відповідно до ст. 10 Закону України від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504) черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілки (її представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. Зазначимо, що при складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

Щорічна відпустка працівнику має надаватись відповідно до затвердженого графіка відпусток і оплачуватися не пізніше ніж за три дні до її початку згідно зі ст. 115 Кодексу законів про працю України та ч. 1 ст. 21 Закону № 504.

Отже, Мінсоцполітики вважає, що визначення триденного строку для виплати заробітної плати за час відпустки здійснюється в календарних днях.

Читайте на цю тему у Блозі бухгалтера та розділі Інформер програми M.E.Doc:

Чи можна написати заяву про відпустку за день до її початку та як бути з відпускними?

Відпускні: алгоритм розрахунку

Відпускні та лікарняні працівникам при переведенні на новоутворене підприємство.