вгору
28.07.2022
Правові та організаційні основи діяльності інститутів спільного інвестування (далі - ІСІ) регулюються Законом України «Про інститути спільного інвестування» від 05.07.2012 р. № 5080 (далі - Закон № 5080).
Нагадаємо, що відповідно до ч. І ст. 43 Закону № 5080 бухгалтерський і податковий облік операцій та результатів діяльності зі спільного інвестування, які проводяться компанією з управління активами (далі - КУА) через пайовий фонд, здійснюється КУА окремо від обліку операцій та результатів її господарської діяльності й обліку операцій і результатів діяльності інших ІСІ, активи яких перебувають у її управлінні.
Пунктом 1 розд. I Положення про особливості бухгалтерського обліку операцій інститутів спільного інвестування, затвердженого рішенням НКЦПФР від 26.11.2013 р. № 2669, визначено, що бухгалтерський облік діяльності ІСІ здійснюється відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV Міжнародних стандартів фінансової звітності (далі - МСФЗ).
При складанні фінансової звітності за МСФЗ, використовуються форми фінзвітності визначені Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженим наказом Мінфіну від 07.02.2013 р. № 73.
Враховуючи положення п. 46.2 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією з податку на прибуток підприємств (далі - Декларація) квартальну або річну фінзвітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.
Важливо! Фінансова звітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати) є додатком до Декларації та її невід’ємною частиною.
У разі якщо КУА здійснює управління активами кількох ІСІ, то Декларація разом з фінансовою звітністю складається та подається КУА окремо по кожному ІСІ, активи яких перебувають у її управлінні.
КУА при заповненні фінансової звітності по результатам діяльності кожного ІСІ зазначає:
Таке роз'яснення надано Інформаційно-довідковим ресурсом “ЗІР”, категорія 102.20.02.
Нагадаємо, що в програмі M.E.Doc є відповідний модуль "Фінансова звітність за МСФЗ (формат іХBRL)". Даний модуль призначений для підприємств, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ). Модуль надає можливість формувати фінзвітність за МСФЗ на основі таксономії разом із звітом аудитора в єдиному електронному форматі, визначеному Мінфіном.