вгору

Юрособа отримала одноразову компенсацію з ЄСВ: чи коригувати фінрезультат?

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 р. № 1072-IX, зокрема, підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу (далі – ПКУ) доповнено новим п. 54.

Відповідно до нього фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму доходу у вигляді, зокрема, отриманої одноразової компенсації суб’єктам господарювання відповідно до Закону України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 р. № 1071-IX  (далі – Закон № 1071) та включеної до складу доходів звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Одноразова компенсація суб’єктам господарювання – одноразова виплата держави суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, з метою відшкодування витрат, понесених на сплату ЄСВ (абз. третій п. 2 ст. 1 Закону № 1071).

Про порядок надання одноразової компенсації ЄСВ суб’єктам господарювання (постанову КМУ від 09.12.2020 р. № 1234) ми повідомляли у матеріалі.

Нагадуємо нашим читачам, що компенсація надається суб’єктам господарювання – юридичним особам (далі – СГ), у яких станом на 31 жовтня 2020 р. основний вид економічної діяльності відповідно до ЄДР відносився до переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи і за даними зазначеного ЄДР діяльність таких СГ не припинена. Про КВЕДи, які дають право на отримання одноразової карантинної допомоги – тут.

Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897 (далі – Декларація).

Платник податків може відобразити зменшення фінрезультату на суму отриманої одноразової компенсації витрат, понесених на ЄСВ, у будь-якому рядку розділу «Різниці, передбачені підрозділом 4 розділу ХХ Податкового кодексу України» додатка РІ до Декларації, яким передбачено зменшення фінансового результату до оподаткування і який не застосовується платником податків для відображення інших різниць за результатами звітного (податкового) року. Також слід буде проставити позначку (х) у спеціальному полі Декларації (графа «Наявність доповнення») та зазначити код використаного рядка додатка РІ до Декларації та посилання на відповідну норму ПКУ – «п. 54 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ» у графі «Зміст доповнення» (без подання інших доповнень до Декларації з цієї підстави).

Про це повідомило ГУ ДПС у Дніпропетровській області.