вгору
18.04.2025
Кабмін постановою від 15.04.2025 р. № 444 затвердив Методику визначення об’єму необлікованого пального, виявленого під час його зберігання та/або реалізації (далі - Методика).
Метою розробки цієї Методики є встановлення чіткого механізму для визначення обсягів пального, які не знайшли відображення в обліку суб’єктів господарювання, зокрема для застосування штрафних санкцій, передбачених Законом України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” (далі - Закон).
Методикою передбачено:
1. Визначення ключових термінів.
Зокрема: “встановлення фактичних залишків пального” та “об’єм необлікованого пального”. Останній є ключовим і визначається як різниця між фактично наявним обсягом залишків пального та обсягом, відображеним в обліку суб’єкта господарювання за місцем провадження діяльності.
2. Регулювання обліку пального.
Методика встановлює загальні вимоги до обліку пального, такі як:
3. Методи визначення маси та об’єму пального та втрат пального.
Методика передбачає врахування втрат пального в межах встановлених норм законодавства при визначенні фактично наявного обсягу пального у разі виявлення нестачі. Ці втрати зараховуються на операційні витрати в бухгалтерському обліку.
4. Визначення об’єму необлікованого пального.
Суттєві пункти щодо встановлення факту необлікованого пального включають: