вгору
10.10.2018
Відповідно до п. 44.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Крім того, платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених вищезазначеними документами.
Контролюючі органи в межах своєї компетенції під час проведення перевірок мають право запитувати та вивчати первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов’язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства (пп. 20.1.6 ПКУ).
До відома наших користувачів! Відповідно до абзацу першого п. 85.2 ПКУ після початку перевірки платник податку зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Зокрема, це стосується і банківських виписок.
А ось інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках суб’єктів господарювання контролюючі органи мають право вимагати від установ банків та фінансових установ лише на підставі рішення суду (пп. 20.1.5 ПКУ).
Відповідне роз’яснення розміщене в Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 135.04.
Дізнайтесь у Блозі бухгалтера про строк проведення податкових перевірок та
чи переносяться строки проведення перевірки у зв’язку з відсутністю посадових осіб юрособи, а також про перелік документів, які зобов’язані пред’явити податківці перед початком перевірки.
Нагадуємо також про оновлений план-графік податкових перевірок станом на 12 вересня.