вгору
27.09.2018
Суб’єкти підприємницької діяльності мають право проводити розрахунки без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при здійсненні роздрібної торгівлі продовольчими товарами (крім підакцизних товарів), що реалізується фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок. Це зазначено у ст. 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Податковим кодексом України (далі – ПКУ) визначено, що реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку:
Зазначимо!
Норми п. 296.10 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.
Отже, ФОП – платники єдиного податку другої – четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів у разі:
Такі роз’яснення були надані податківцями ГУ ДФС у Закарпатській області.
Дізнайтесь у Блозі бухгалтера про термін використання резервного РРО та про підстави для відмови у реєстрації РРО. А також про те, що Мінфін презентував для публічного обговорення проект наказу щодо спрощення реєстрації РРО.