вгору

Коригування фінрезультату до оподаткування для платників податку на прибуток: новації

Відповідно до п. 66 підрозд. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фінансовий результат до оподаткування зменшується на:

  • суму нарахованих доходів відповідно до НП(С)БО або міжнародних стандартів фінансової звітності від операцій, пов’язаних з отриманням за рішенням КМУ об’єктів права власності рф та її резидентів відповідно до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» від 03.03.2022 р. 2116-IX (далі – Закон № 2116), врахованих у фінансовому результаті до оподаткування у звітному періоді, в якому відбулася фактична передача таких об’єктів;
  • суму боргу, включеного до складу доходів звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, право вимоги за яким примусово вилучено як об’єкт права власності рф та її резидентів відповідно до Закону № 2116 і який вважається погашеним з дня набрання чинності законом України, яким затверджено Указ Президента України про введення в дію рішення РНБО про примусове вилучення відповідних об’єктів права власності рф та її резидентів.

Фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованих витрат відповідно до НП(С)БО або міжнародних стандартів фінансової звітності від операцій, пов’язаних з отриманням за рішенням КМУ об’єктів права власності рф та її резидентів відповідно до Закону № 2116, врахованих у фінансовому результаті до оподаткування у звітному періоді, в якому відбулася фактична передача таких об’єктів (п. 67 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ).

Норми запроваджені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо приватизації державного і комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, та забезпечення адміністрування погашення податкового боргу» від 03.11.2022 р. № 2719-IX, який набрав чинності 25.11.2022 р.

Про це повідомило ГУ ДПС у Дніпропетровській області.