вгору

Мінфін вносить зміни до форми Розрахунку частини держдивідендів

На сайті ДПСУ розміщено проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку» (далі - проєкт наказу). 

Проєкт наказу підготовлено з метою реалізації законів: 

Зазначеними законами зміни внесені до ч. п’ятої ст. 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» від 21 вересня 2006 року № 185-V, якими передбачено особливості нарахування та сплати до державного бюджету дивідендів на державну частку. 

А саме, Законом № 3587 передбачено: 

  • господарські товариства, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі, які зобов’язані складати та подавати консолідовану фінансову звітність відповідно до закону, за рішенням загальних зборів, що ухвалюється не пізніше 30 квітня року, що настає за звітним, здійснюють розподіл консолідованого прибутку за результатами фінансово-господарської діяльності, відображеними у консолідованій річній фінансовій звітності, підтвердженій незалежним аудитором. У такому разі сплата дивідендів до державного бюджету здійснюється не пізніше 30 липня року, що настає за звітним, безпосередньо зазначеними господарськими товариствами з урахуванням показників дочірніх підприємств та господарських товариств, що включаються до консолідованої фінансової звітності такого господарського товариства;  
  • КМУ у визначеному ним порядку приймає рішення про розстрочення платежу зі сплати господарськими товариствами дивідендів, які підлягають сплаті до державного бюджету за результатами фінансово-господарської діяльності товариства у відповідному році. У разі прийняття КМУ рішення про розстрочення такого платежу господарські товариства сплачують дивіденди до державного бюджету до 31 грудня року, у якому прийнято рішення про розстрочення платежу; 

Законом № 3706 доповнено ч. п’яту ст. 11 Закону № 185 новим абзацом: 

«господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, набуті в результаті примусового відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану відповідно до Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану», та акціонером (учасником) яких є господарське товариство, у статутному капіталі якого 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі, сплачують дивіденди безпосередньо до державного бюджету України у строк не пізніше 1 липня року, що настає за звітним.». 

Крім того, у новій редакції абзац дванадцятий ст. 11 Закону № 185, відповідно до якого господарськими товариствами енергетичної галузі, єдиним акціонером яких є держава, а також господарськими товариствами енергетичної галузі, 100% акцій (часток) яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, чистий прибуток, з якого розраховуються та сплачуються дивіденди, зменшується на суму коштів, що спрямовуються на виконання інвестиційних та стратегічних планів, затверджених наглядовою радою або загальними зборами господарського товариства, у разі якщо утворення наглядової ради не є обов’язковим чи наглядова рада є неправомочною, та на обсяг повернення кредитних коштів, що були запозичені для фінансування капітальних вкладень на будівництво (реконструкцію, модернізацію) об’єктів. 

Також, форма Розрахунку та додаток ВП до  рядків 17-20, 22-22.1 Розрахунку приводяться у відповідність до положень законів № 3587, № 3706 із доповненням їх додатковими показниками та інформацією, яка відображається платниками дивідендів на державну частку.