вгору

Мінфін затвердив зміни до Методрекомендацій з бухобліку нематеріальних активів держсектору

Мінфін наказом від 11.11.2024 № 573 затвердив Зміни до Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку нематеріальних активів суб'єктів державного сектору. Зазначений наказ набере чинності з 01 січня 2025 року. Про проєкт змін до Метод рекомендацій ми писали тут

Зазначені зміни стосуються: 

  • визначення нематеріального активу; 

Нематеріальний актив визнається активом, якщо, зокрема, його можна ідентифікувати (відокремити від інших активів), має бути ймовірність отримання майбутніх економічних вигід або він має потенціал корисності і його вартість є достовірно визначена. 

  • визначення справедливої вартості у разі отримання нематеріального активу в результаті обміну на інший актив згідно із законодавством; 
  • визначення первісної вартості об'єкта нематеріальних активів; 

Первісною вартістю об’єкта нематеріальних активів, отриманого в результаті обміну на інший актив є його справедлива вартість на дату оприбуткування. Якщо справедливу вартість об’єкта нематеріальних активів визначити неможливо, то первісною вартістю такого об’єкта є первісна (переоцінена) вартість переданого активу з урахуванням суми накопиченої амортизації. 

  • доповнення щодо переоціненої первісної вартості; 

Якщо більше неможливо визначити справедливу вартість переоціненого нематеріального активу (оскільки для нього не існує активного ринку), цей актив відображається за переоціненою первісною вартістю на дату останньої переоцінки з використанням даних активного ринку за вирахуванням суми будь-якої накопиченої амортизації та будь-яких накопичених втрат від зменшення корисності. 

  • встановлення вимог щодо строку корисного використання. 

Строк корисного використання, ліквідаційна вартість та метод амортизації нематеріального активу переглядаються на кінець звітного року, якщо в наступному періоді очікуються зміни строку корисного використання об’єкта нематеріальних активів або зміни умов отримання майбутніх економічних вигід від його використання.