вгору

НБУ пом’якшує вимоги здійснення платіжних операцій з готівкою через ПТКС

Нацбанк актуалізував вимоги до надавачів платіжних послуг та їхніх комерційних агентів під час виконання операцій із внесення готівки через ПТКС. Про це зазначено на сайті регулятора. 

Норми передбачені постановою НБУ від 10 серпня 2023 року № 97 "Про затвердження Зміни до Інструкції про порядок організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг в Україні", що набули чинності з 12.08.2023 року. 

Так, НБУ доповнив перелік виключень та дозволив не підтверджувати за допомогою мобільного телефона здійснення платіжної операції з готівкою через ПТКС, якщо йдеться про:  

  • внесення готівки через ПТКС для поповнення рахунку, до якого випущено платіжну картку, за умови одночасного дотримання кількох умов (зокрема, у разі забезпечення ПТКС її зчитування та подальшого коректного введення ПІН-коду картки або підтвердження операції банком - емітентом картки); 
  • оплату послуг мобільного зв’язку на суму, що не перевищує 200 грн (протягом одного місяця за один номер мобільного телефону) в межах одного надавача платіжних послуг. 

Регулятор уточнив вимоги щодо використання одноразового пароля під час здійснення операцій з унесення готівки, зокрема зобов’язав надавачів платіжних послуг вживати заходів щодо унеможливлення отримання іншими особам одноразового пароля, який використовується для підтвердження операції. 

Про зміни з унесення готівки для її зарахування на рахунки за допомогою ПТКС з 01.08.2023 та про те, в чому різниця між переказами готівки до та після 01.08.2023 року, читайте у Блозі бухгалтера та на нашому Телеграм-каналі M.E.Doc Informer.